BMW Sauber: Robert nigdy nas nie zawiódł

Szef BMW Sauber podziękował Robertowi Kubicy za cztery sezony wspólnej pracy. Theissen podkreślił, że Polak nigdy ich nie zawiódł i uczynił milowe kroki w historii zespołu. Krakowianin nie pozostał dłużny i przyznał, że w ekipie spędził niezapomniane chwile.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- Robert odegrał dla nas bardzo ważną rolę i bez wątpienia my zrobiliśmy wiele dla niego - ocenił Theissen. - Dołączył do nas w 2006 roku bez żadnego doświadczenia w F1, a my awansowaliśmy go na kierowcę w trakcie sezonu. Nigdy nas nie zawiódł, robił milowe kroki dla naszego zespołu - pierwsze pole position w Bahrajnie w 2008 roku i pierwsze zwycięstwo w tym samym sezonie w Kanadzie. Jesteśmy mu wdzięczni za dobre i równe występy oraz życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość - dodał Niemiec.

- Jestem bardzo wdzięczny władzom BMW Sauber za to, że dano mi szansę na jazdę w bolidzie F1 - powiedział Robert Kubica. - Myślę, że odwdzięczyłem się dobrymi wynikami. W sezonie 2008 byłem w stanie osiągnąć pierwsze pole position i pierwsze zwycięstwo. Były to dla mnie niezapomniane chwile. W sezonie 2010 będę miał nowe wyzwania. Życzę wszystkim w BMW Sauber wszystkiego najlepszego na przyszłość. Jestem pewny, że nasze drogi skrzyżują w Formule 1 - dodał polski kierowca.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×