Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Misja jest prosta - wypowiedzi przed Rajdem Wielkiej Brytanii

Przed nami ostatni weekend tegorocznego cyklu WRC, podczas którego rozstrzygną się losy mistrzostwa. Loeb czy Hirvonen? Który z nich okaże się szybszy? Oto, co powiedzieli główni aktorzy tego spektaklu przed startem imprezy
Paweł Świder
Paweł Świder

Sebastien Loeb: Nasza misja podczas tego rajdu jest bardzo prosta, musimy ukończyć rajd przed Mikko zdobywając punkty. Obaj będziemy pod niesamowitą presją i jeden mały błąd może spowodować, że jeden z nas odpadnie z walki o tytuł. W tym sezonie mieliśmy kilka zaciętych pojedynków między sobą: w Finlandii, Norwegii i Australii. Mam nadzieję, że równie zaciętą walkę ujrzymy na odcinkach w Walii. Testy poszły bardzo dobrze. Wiem, że tak jak w poprzednich latach mój Citroen C4 będzie bardzo konkurencyjny na tych terenach. Mikko w ten weekend był na rajdzie w Walii i tam ustawiał swój samochód, ja w niedzielę odbywałem extra testy, więc mogę obiecać, że obaj podczas tego rajdu będziemy w topowej formie.

Dani Sordo: Nie ma znaczenia to, czy wygram ten rajd. Chcę być częścią tej walki, którą stoczą ze sobą najlepsi kierowcy. Gdybym tak nie myślał to mógłbym zostać w domu. Nie będę pod żadną presją, więc będę mógł walczyć z wolną głową. W ubiegłym roku ukończyłem rajd na podium i pomogłem zespołowi w wywalczeniu mistrzostwa wśród konstruktorów. Nasze przedrajdowe testy poszły dobrze. Cieszyłem się z jazdy i czułem się pewnie za kierownicą. Jeśli miałbym przewidywać wyniki to powiedziałbym: Sordo przed Loebem i mielibyśmy wspaniałą fetę w niedzielny wieczór.

Mikko Hirvonen: Czuję się bardzo podekscytowany sytuacją w mistrzostwach. Nie mogę się już doczekać tego startu, ale nie czuję żadnej presji. To będzie bardzo ostra walka i nie lekceważę zadania, które stoi przede mną. Nie mam żadnych oczekiwań, bo odstawiłem jakiekolwiek ciśnienie na bok. Wygrywałem tu w przeszłości, ale ten rajd nie zawsze był dla mnie dobry. Zawsze się tu dobrze czułem i znam te trasy dobrze. Są szybkie i płynne, miejscami nawet szybsze od tych w mojej rodzimej Finlandii. Gdybym mógł wybrać rajd, podczas którego miałaby się odbyć ta walka o mistrzostwo moim pierwszym wyborem byłaby właśnie Finlandia. Ale Wielka Brytania byłaby moim drugim wyborem. W tym roku na drogach raczej nie będzie zalegał śnieg, więc powinno być idealnie.

Jari-Matti Latvala: W przeszłości wiele jeździłem po Wielkiej Brytanii, znam te wszystkie odcinki specjalne z dawnych lat, to daje mi o wiele więcej pewności przed startem. Te oesy są naprawdę szybkie, zwłaszcza te sobotnie. Długie proste, później nawroty, jeśli pojawi się mgła warunki będą bardzo trudne. Dlatego musimy mieć perfekcyjne notatki. One mogą dać w niewidocznych miejscach przewagę czasową, natomiast niedopracowanie opisu może się skończyć źle. Myślę, że sześciu kierowców może walczyć o zwycięstwo w tym rajdzie. Dla mnie wygrana jest mniej ważna od pomocy Mikko w zdobyciu tytułu. To jest mój główny cel na ten rajd.

Petter Solberg: Citroen Junior Team dał mi wspaniałą możliwość pokazania, że mogę walczyć o zwycięstwo jeśli mam konkurencyjny samochód. To taki mój powrót do korzeni. Jestem teraz jak młody kierowca, który chce zostać zauważony. Chcę pokazać co potrafię i zrobię co w mojej mocy, aby jak najlepiej wykorzystać tę szansę. Rajd Wielkiej Brytanii to impreza, którą bardzo lubię, mój pilot Phil Mills będzie miał okazję pojeździć u siebie w domu, tutaj mamy wielu zwolenników.

Sebastien Ogier: Tutaj zaliczyliśmy swój debiut w Citroenie C4 WRC. Nie sądzę jednak, abyśmy mieli z tego powodu jakieś wielkie korzyści, ale na pewno będzie nam trochę łatwiej. Mam tylko nadzieję, że warunki na trasie będą bardziej sprzyjające niż w roku ubiegłym. Rajd został przeniesiony na miesiąc wcześniej, dzięki czemu na drogach nie będziemy musieli walczyć z lodem i śniegiem. Przyjechaliśmy do Wielkiej Brytanii bez jakiejś specjalnej presji wyniku.

Henning Solberg: Naprawdę nie mogę się doczekać tego rajdu. Nie chcę już więcej czekać na powrót na swoją ukochaną nawierzchnię. Jak do tej pory jeszcze nigdy nie udało mi się ukończyć tego rajdu z punktami, ale w ubiegłym roku byłem naprawdę blisko świetnego wyniku. Niestety zniszczyłem zawieszenie po uderzeniu w kamień. To było bardzo rozczarowujące, mam nadzieję, że w tym roku się poprawię.

Matthew Wilson: To wspaniałe, że tegoroczne zmagania w WRC możemy zakończyć w Wielkiej Brytanii i podziękować naszym domowym kibicom za wsparcie. Dla nas to wspaniały sezon, mocno poszliśmy do przodu i wspaniałe będzie podkreślić to dobrym występem w swoim domowym rajdzie. Każdy z pierwszych ośmiu kierowców ma coś do ugrania tutaj, my będziemy jechać maksa, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
crash.net
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×