KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Leszek Kuzaj będzie jeździł Škodą Fabią S2000

Zarząd Skoda Auto Polska S.A. podjął decyzję o rozpoczęciu współpracy z Leszkiem Kuzajem. W najbliższych dniach zostanie podpisany list intencyjny. Jeden z najbardziej doświadczonych polskich kierowców w sezonie 2010 będzie dysponował Škodą Fabią S2000.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- Myślę, że ta decyzja daje gwarancję jeszcze ciekawszego sezonu rajdowego w Polsce. Z pewnością tak utytułowany kierowca prowadzący taki samochód, dostarczy kibicom wielu emocji - i to od pierwszej do ostatniej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Polski. Jestem przekonany, że kierowca i jego samochód przypadną sobie do gustu - powiedział Tomasz Piasny, Kierownik Zespołu PR Skoda Auto Polska S.A.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zostałem wybrany przez polskiego importera Skody do reprezentowania marki na rajdowych trasach w nadchodzącym sezonie sportowym. ŠkodaFabia S2000, którą będę dysponował, to obecnie jeden z najlepszych samochodów w swojej klasie. Nasz program startów w 2010 roku obejmuje 8 rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - powiedział Leszek Kuzaj.

Leszek Kuzaj zasiądzie za kierownicą specjalnie przygotowanej Fabii S2000, nad którą czuwał będzie zespół ŠkodaCastrol Rally Team. Partnerem Kuzaja w zespole będzie Craig Parry, pilot, z którym kierowca jeździ już od 2 sezonów.

Jak podkreśla Marek Sobolewski - OEM Dyrektor z Castrol Polska, współpraca pomiędzy markami Castrol i Škoda trwa już wiele lat. Systematycznie poszerzamy jej zakres, a wspólny projekt w ramach motosportu z udziałem Fabii S2000 i Leszka Kuzaja to kolejny jej etap.

Poza Leszkiem Kuzajem, Skoda Auto Polska S.A. prowadziła rozmowy z zespołami tworzonymi przez Michała Kościuszkę oraz Bryana Bouffiera. Jak przyznaje Tomasz Piasny, wszystkie zespoły charakteryzował pełen profesjonalizm i szeroka, bardzo ciekawa oferta przeznaczona dla sponsorów. Ostatecznie jednak postawiliśmy na Leszka Kuzaja.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skoda-auto.pl
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×