Motorowodniactwo: Słowak triumfatorem eliminacji ME w Myśliborzu

Słowak Michał Kosut został zwycięzcą eliminacji motorowodnych mistrzostw Europy w klasie OSY-400, pod honorowym patronatem Władysława Husejko, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, które w dniach 22-23 maja były rozgrywane w Myśliborzu nad Jeziorem Myśliborskim. Drugie miejsce zajął jego rodak Peter Stefanovic, zaś trzecie Polak Michał Świerczyński.

Łukasz Czechowski

Jednocześnie były to również eliminacje mistrzostw Polski w tej klasie i zgodnie z klasyfikacją wygrał je Michał Świerczyński (PKM LOK Kotwica Poznań), który w trzech biegach zgromadził 1100 pkt., przed kolegami z tego samego klubu: Bartoszem Chojnackim (1000 pkt.) i Tomaszem Mordalem (675 pkt.).

Ponadto w Myśliborzu rozegrano również zawody międzynarodowe i eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach: S-550, T-550, T-400, JT-250 i O-125.

- Zawody były perfekcyjnie przygotowane pod względem organizacyjnym, mogliśmy też podziwiać zawodników na bardzo wysokim poziomie sportowym - podsumował zawody Dieter Komm, komisarz UIM obecny w Myśliborzu. - Mieliśmy kilka wywrotek, a nawet groźnie wyglądający wypadek, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze i zawody przebiegały płynnie. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę miał przyjemność ponownie tu przyjechać - dodał.