Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Odświeżony klasyk - Zapowiedź 56. Istebniańskiego Rajdu Wisły

Rajd Wisły znają chyba wszyscy rajdowi kibice, a starsi z nich pamiętają jeszcze samochody WRC, walczące na jego trasach. Impreza powraca do kalendarza po rocznej przerwie, ponownie jako runda Rajdowego Pucharu Polski. Tym razem część sportowa zawodów zostanie rozegrana wyłącznie w sobotę, 11 września.
Mateusz Senko
Mateusz Senko

Dobrze znana kibicom i zawodnikom trasa uległa jednak sporym modyfikacjom i pojawiło się kilka nowych odcinków. - Jak zwykle poszukując nowych rozwiązań na zorganizowanie ciekawych odcinków specjalnych sięgnęliśmy wstecz o 10 lat. Mniemam, że dla większości adeptów sztuki rajdowej będą one zupełną nowością. Zgodnie z życzeniem zawodników sprzed dwóch lat, powróciliśmy w górzyste tereny Beskidów. Trudność trasy to cecha charakterystyczna Rajdu Wisły. Tak też jest i w tym roku – opowiada Marcjanna Grenda, dyrektor imprezy.

- Przydomek Istebniański sugeruje, że gościmy w Istebnej i tam właśnie czeka na zawodników duże wyzwanie. Niespodzianką jest również pierwszy w pętli odcinek, który wyznaczony jest w powiecie żywieckim. Jest on najdłuższy w pętli. Po raz pierwszy Rajd Wisły będzie miał bazę rajdu z prawdziwego zdarzenia. Otóż biuro, park serwisowy oraz Start i Meta będą w jednym miejscu – na Terminalu Granicznym w Zwardoniu – opowiada dyrektor 56. Istebniańskiego Rajd Wisły.

Zaplanowano dziewięć odcinków specjalnych, trzykrotnie pokonywane próby Lipowa - Radziechowy, Zagroń oraz Olecki. Pierwszy odcinek zostanie rozegrany w dwóch konfiguracjach - dłuższej (pierwszy przejazd) i skróconej (drugi i trzeci przejazd). Łącznie zawodnicy pokonają 80 kilometrów oesowych, a zwycięzca 56. Istebniańskiego Rajdu Wisły wjedzie na metę, zlokalizowaną w Terminalu Granicznym Zwardoń Myto, w sobotę o 17:30.

Na starcie zobaczymy 59 załóg, a czołówkę RPP, poza Wojciechem Chuchała, Pawłem Hankiewiczem, Przemysławem Janikiem czy Mateuszem Tutajem, zasilą również Tomasz Sawicki i Piotr Jędrusiński. Niespodzianką będzie powrót na oesy Dariusza Polońskiego, zwycięzcy Rajdowego Pucharu Peugeota z sezonu 2005. Na trasie Rajdu Wisły zobaczymy również Roberta Gryczyńskiego i Waldemara Doskocza, którzy jednak będą pełnić wyłącznie funkcję otwierającej trasę "zerówki".

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/rajd-wisly.pl

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×