WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Michał Kościuszko: Będą się z nami liczyć

W zakończonym Rajdzie Portugalii, trzeciej rundzie Mistrzostw Świata, załoga LOTOS Dynamic Rally Team, Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, według nieoficjalnych danych zajęli 7. miejsce w klasyfikacji PWRC.
Paweł Świder
Paweł Świder

Po awarii skrzyni biegów w pierwszym dniu rajdu i doliczonej karze 20 minut jedyne, co pozostało polskiej załodze startującej w Mistrzostwach Świata, to systematyczne odrabianie strat. W trakcie dwóch dni rajdu Polacy przesunęli się startując w SupeRally z 17. miejsca o 10 pozycji w swojej klasie. Awans na 7. miejsce zagwarantował załodze LOTOS Dynamic Rally Team, czyli Michałowi Kościuszce i Maciejowi Szczepaniakowi pierwszych 6 punktów w sezonie 2011.
Według nieoficjalnych danych zwycięzcą Rajdu Portugalii w klasyfikacji PWRC jest H. Paddon (4:33:33.4) przed J. Ketomakim (+7:39.9) i M. Semeradem (+9:12.6).

- Po bardzo trudnym początku skończyliśmy nasz pierwszy w tym sezonie rajd na 7. miejscu i wywozimy z Portugalii 6 punktów. Po awarii skrzyni i doliczonej karze 20 minut praktycznie nasze szanse na punktowane miejsce były zerowe. Jadąc bardzo równym tempem systematycznie odrabialiśmy straty i na każdym osie przesuwaliśmy się do przodu. Start w Portugalii był dla nas pierwszą konfrontacją z pozostałymi zawodnikami w PWRC i mam nadzieję, że po tym, jak tutaj jechaliśmy, będą się musieli z nami liczyć w walce o podium - powiedział Michał Kościuszko.

W ciągu trzech dni Rajdu Portugalii zawodnicy przejechali 17 odcinków specjalnych o łącznej długości 385 kilometrów oesowych.

Kolejnym rajdem, w którym wystartuje załoga LOTOS Dynamic Rally Team 26 maja br. będzie Rajd Argentyny. Rozgrywany w prowincji Cordoba łączy ze sobą wszystko, co można znaleźć na szutrowym rajdzie – kręte wyboiste drogi przeplatają się z szybkimi prostymi odcinkami. Charakterystyczne dla tego rajdu są także przeszkody wodne pokonywane przez zawodników z ogromną prędkością.

Strategicznym partnerem zespołu LOTOS Dynamic Rally Team jest spółka LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic. Partnerami wspierającymi starty Michała Kościuszko są także marka olejów silnikowych LOTOS oraz marka Red Bull. Michał na arenie międzynarodowej promuje również swoje rodzinne miasto Kraków w ramach programu "Kraków - Miasto Mistrzów".

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×