KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Peugeoty z Beneluxu gotowe do walki

Półoficjalny zespół Peugeota czyli Belgium-Luxemburg Peugeot po zwycięstwie swojego kierowcy w dwóch ostatnich asfaltowych rundach International Rally Challange przystępują do szóstej rundy Rajdu Barum (22-24 sierpnia 2008) w roli faworytów imprezy.

Jacek Mazur
Jacek Mazur

Nicolas Vouilloz po zwycięstwie na Maderze (31 lipca - 2 sierpnia 2008) został samotnym liderem mistrzostw serii IRC z dorobkiem 36 punktów i o sześć oczek wyprzedza swojego największego rywala do tej pory Lucę Rossettiego startującego bliźniaczym Peugeotem 207 S2000. Kolega Vouilloza z zespołu zwanego czasami w skrócie Belux Peugeot Team Freddy Loix z kolei tryumfował w swojej domowej imprezie Ypres Rally (27-28 czerwca 2008) i mimo, że w Rajdzie Rosji (10-12 lipca 2008) był czwarty, a na Maderze zajął dopiero szóstą pozycję to na półmetku zmagań zajmuje czwartą pozycję w punktacji z dziewiętnastoma punktami. W zeszłym sezonie zarówno Vouilloz jak i Loix i sam zespół Belux Peugeot byli obecni podczas imprezy jednak nie byli ze sobą w żaden sposób powiązani. Loix startował w prywatnym zespole, Vouilloz jeździł wówczas w barwach Peugeot Spain zdobywając tytuł wicemistrza serii tuż za kolegą z zespołu Enrique Garcia Ojedą, a w barwach Belux Peugeot startował wówczas Bernd Casier zajmując piątą pozycję.

Zarówno Vouilloz jak i Loix liczą na dobry występ w czeskiej imprezie. Nicolas w zeszłym roku tryumfował po tym jak jego obecny kolega z zespołu wycofał się liderując imprezie co świadczy o ich dużych szansach na zwycięstwo.

Miejscowi kierowcy w Czechach nigdy nie są tłem dla rywalizacji i zawsze mocno uprzykrzają życie gościom. W tym roku jeden z Czechów - Pavel Valousek w ramach programu BFGoodrich Drivers Team wsiada do trzeciego Peugeota 207 Super 2000 obsługiwanego przez Kronos Racing, czyli firmy, która przygotowuje samochody dla Loixa i Vouilloza. Dodatkowo trzykrotny zwycięzca tej imprezy Roman Kresta specjalnie na najważniejszy rajd w sezonie w czeskim czempionacie zamienił swojego Lancera EVO 9 na kolejnego w stawce Peugeota 207 Super 2000.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×