KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sardegna Rally Race 2013: Jakub Przygoński awansował o trzy pozycje

Motocyklista Orlen Team, Jakub Przygoński, pojechał bardzo dobrze czwarty etap Sardegna Rally Race i awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji rajdu.

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota

Kolejny dzień to ponowna próba po górzystej, bardzo krętej i technicznej trasie. To również solidna szkoła wybierania właściwego szlaku, w której motocyklista Orlen Team okazał się bezbłędny.

- Pierwsze 120 kilometrów to w zasadzie nieustanna koncentracja na roadbooku, cały czas trzeba było znajdować odpowiednią ścieżkę i gdzieś skręcać. Trasa w zasadzie była pokryta tysiącem małych dróżek. Na szczęście wszystko mi się udało, co widać w wyniku OSu - skomentował Jakub Przygoński. Dzięki dobrej jeździe zawodnik uzyskał szósty czas, tylko o 3’39 gorszy od lidera - Marca Comy. Drugi wtorkowy odcinek specjalny był krótszy, liczył niespełna 80 kilometrów, teren okazał się jednak bardzo wyczerpujący fizycznie.

- Zaczynam czuć tę trasę i coraz bardziej precyzyjnie zgrywać tempo jazdy ze jej specyfiką. Ta próba była naprawdę dla nas wymagająca - nie odczułem wcześniej tak dużego zmęczenia po OSach. Miałem jednak bardzo dobre tempo, udało mi się wyprzedzić kilku bardzo szybkich zawodników - dodał Przygoński.

Po czterech etapach w rajdzie na pozycji lidera klasyfikacji generalnej umocnił się Marc Coma. Sensacyjnie z szóstego na drugie miejsce awansował Portugalczyk Paulo Goncalves (był kolejno trzeci i czwarty na poszczególnych próbach), który wyprzedził o 12 sekund następnego w stawce - Cyrila Despres. Rozstrzał pomiędzy zawodnikami z czołówki jest minutowy i wygląda na to, że nikt do ostatniego kilometra nie będzie pewny swojej pozycji.

W piątek ostatni etap włoskiego klasyka. Rywalizacja zostanie rozegrana na wyłącznie jednym, 211-kilometrowym odcinku specjalnym. Całkowita długość trasy liczy 325km. Ceremonia mety w miejscowości San Teodoro zaplanowana jest na godzinę 16.00.

Wyniki po IV etapie Sardegna Rally Race 2013
1. Marc Coma (E) KTM 12:10’00
2. Paulo Goncalves (P) Honda +9’36
3. Cyril Despres (F) Yamaha +9’48
4. Joan Pedrero (E) Beta +10’40
5. Paolo Ceci (I) Yamaha +11’12
6. Andrea Mancini (I) Beta +11’46
7. Alessandro Botturi (I) Yamaha +12’26
8. Ruben Faria (P) KTM +14’35
9. Damian Miquel (Fr) Yamaha +25’31
10. Jakub Przygoński (PL) KTM +35’38

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
orlenteam.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×