Formuła E: Sebastien Buemi wygrał GP Urugwaju

Były kierowca zespołu Toro Rosso, Sebastien Buemi odniósł zwycięstwo w trzecim wyścigu inauguracyjnego sezonu Formuły E. Awaria zaprzepaściła szansę na dobry wynik dla Jean-Erica Vergne’a.

Rafał Lichowicz
Wyścig o GP Urugwaju odbył się na ulicznym torze w Punta del Este. Zawodnicy walczyli na dystansie 31 okrążeń. Jako pierwszy linię mety minął Sebastien Buemi. Szwajcar wygrał z niewielką przewagą (+0,7) nad Nelsonem Piquet Jr.

Trzecie miejsce zajął kierowca zespołu Audi Sport ABT, Lucas Di Grassi. Brazylijczyk stanął na podium w trzecim kolejnym wyścigu i pozostaje liderem klasyfikacji generalnej FE.

W Urugwaju swój debiut w cyklu zaliczył Jean-Éric Vergne. W sobotę Francuz wywalczył dość sensacyjnie pole position. Niestety w wyścigu zatrzymała go awaria zawieszenia. Do tego momentu Vergne jechał za plecami liderującego Buemiego.

Kalendarz pierwszego sezonu Formuły E składa się z 10 rund. Kolejny wyścig o GP Argentyny odbędzie się 10 stycznia.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Lucas di Grassi (58 pkt) przed Sebastienem Buemim (40) i Samem Birdem (40). Wśród zespołów nowym liderem zostało e.dams-Renault. Na drugie miejsce spadło Audi ABT Sport. Trzeci jest Virgin Racing.