WTCC: Szalona radość Węgrów. Norbert Michelisz wygrał na Hungaroringu

Bohater lokalnej publiczności Norbert Michelisz wykorzystał pierwsze pole startowe i zwyciężył w drugim wyścigu serii WTCC na torze Hungaroring. Sensacyjnie na podium zabrakło Citroena.

Rafał Lichowicz
Węgierski rodzynek w stawce WTCC pojechał perfekcyjny wyścig prowadząc pewnie od startu do mety. Ku uciesze wiwatującej publiczności Norbert Michelisz wygrał wyścig z przewagą ponad siedmiu sekund nad najbliższym rywalem. To czwarte zwycięstwo 30-latka w historii jego startów w WTCC.

Podium wyścigu kończącego weekend na Węgrzech uzupełnił duet zespołu ROAL Chevrolet - Tom Coronel i Tom Chilton. Na czwartej pozycji zawody ukończył drugi z kierowców Hondy - Tiago Monteiro.

Sromotną porażkę poniósł broniący tytułu Citroen. W pierwszej piątce zmieścił się jedynie Sebastien Loeb. Zwycięzca pierwszego wyścigu Jose Maria Lopez był szósty. Oczko niżej uplasował się Yvan Muller.

Po trzech rundach sezonu 2015 liderem klasyfikacji generalnej pozostał Lopez, który ma 33 punkty przewagi nad drugim Loebem. Wielokrotny rajdowy mistrz świata po weekendzie na Węgrzech obronił drugie miejsce przed Mullerem. Kierowców Citroena dzieli 10 oczek.