GP3: Kolejny awans Janosza. Leclerc liderem po GP Hiszpanii

Alex Albon z zespołu ART Grand Prix został zwycięzcą drugiego wyścigu GP3 na torze w Barcelonie. Artur Janosz mimo awansu o kilka miejsc wyjeżdża z Hiszpanii bez punktów.

Rafał Lichowicz
Materiały prasowe

Alex Albon powtórzył w niedzielnym sprincie wyczyn swojego kolegi z zespołu ART, Charlesa Leclerca z pierwszego wyścigu i po świetnym starcie z trzeciego pola objął prowadzenie, którego nie oddał aż do mety. Za jego plecami zawody ukończył startujący z pole position Oscar Tunjo.

Podium drugiego wyścigu uzupełnił Antonio Fuoco, który awansował na trzecią pozycję po równie dobrym starcie z piątego pola.

Na dwunastym miejscu wyścig ukończył startujący z szesnastego pola Artur Janosz. Polak minął linię mety jako trzynasty, lecz po wyścigu karę 10 sekund otrzymał jadący przed nim Matt Parry.

Liderem serii GP3 po zawodach w Barcelonie jest Charles Leclerc. Kierowca z Monako z 27 punktami wyprzedza Alexa Albona (23 pkt.) i Jake'a Hughes'a (23 pkt.). Artur Janosz wyjeżdża z Hiszpanii bez punktów.

Kolejna GP3 odbędzie się na torze Red Bull Ring w Austrii (2-3 czerwca).