KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

3. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Michała Bębenka

Duet z Bochni, Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek zwyciężyli w 3. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegranym na ulicach Wieliczki. Drugie miejsce zajęli Paweł Dytko i Maciej Gleixner w nowym Mitsubishi Lancerze Evo X. Na trzeciej pozycji uplasował się Leszek Kuzaj, ex aequo z Maciejem Steinhofem.

Mateusz Senko
Mateusz Senko

Pierwszy przejazd 2,7-kilometrowej trasy wygrał Michał Bębenek, wyprzedzając o 3,8 sekundy Macieja Lubiaka i o 4,2 sekundy Pawła Dytko. Czwarty był Marcin Bełtowski, a piąty Leszek Kuzaj, który potrącił szykanę. Tomasz Czopik zrezygnował z walki o sekundy i bawił kibiców efektowną jazdą. Wśród aut z napędem na jedną oś najszybszy był Jan Chmielewski, który prowadził również w klasie 1. Wśród samochodów o pojemności silnika do 1,6 litra podium uzupełniali Łukasz Bednarski i Kamil Mastela. W klasie 2 prowadził Marek Klementowicz, przed Pawłem Sławikiem i Piotrem Ilnickim.

Drugi przejazd wielickiego oesu padł łupem Macieja Steinhofa. Krakowianin, debiutujący w czteronapędowym Lancerze pokonał o 0,6 sekundy Michała Bębenka. Trzeci ze stratą 1,2 sekundy był Paweł Dytko, który zanotował identyczny czas co Leszek Kuzaj. Piąty był Mariusz Stec, a szósty Maciej Lubiak. Wśród aut przednionapędowych ponownie najszybszy był Chmielewski, który zwyciężył również w klasie 1. Podium wśród aut z silnikami do 1,6 litra uzupełnili Kamil Mastela i Łukasz Bednarski. W klasie 2 najszybszy był dawno nieoglądany na oesach Radosław Pogan, który pokonał Pawła Sławika i Marka Klementowicza.

Ostatecznie w 3. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza triumfował najrówniej jadący Michał Bębenek, który pokonał o 4,8 sekundy Pawła Dytko. Na trzeciej pozycji, ex aequo z Leszkiem Kuzajem sklasyfikowano zwycięzcę drugiego przejazdu, Macieja Steinhofa. Piąty był Maciej Lubiak, szósty Mariusz Stec, a ósemkę zamknęli Robert Kus i Marcin Bełtowski. Wśród aut z napędem na przednią oś pewnie zwyciężył Jan Chmielewski. Krakowianin wygrał również klasę 1, pokonując Łukasza Bednarskiego i Kamila Mastelę. Zwycięstwo w klasie 2 padło łupem Radosława Pogana, za którym uplasowali się ex aequo Marek Klementowicz i Paweł Sławik.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Wojtek580 Zgłoś komentarz
  dex Trasa była w jednym miejscu przejeżdżana 2 razy w ciągu odcinka przez to trzeba było puszczać następny samochód dopiero po zakończeniu przejazdu poprzedniego aby nie doszlo do
  Czytaj całość
  kolizji. Stąd te spore odstępy miedzy przejazdami ;/ Ale ogólnie impreza na duzy plus:)
  • dex Zgłoś komentarz
   Byłem na tym memoriale. Ciekawi mnie kto wpadł na tak genialny pomysł, żeby zawodnicy startowali w tak dużych odstępach czasowych. Impreza ciągła się jak przysłowiowe flaki z olejem.
   Czytaj całość
   Spora część kibiców zrezygnowała z oglądania już po pierwszym przejeździe.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×