3. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Michała Bębenka

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Duet z Bochni, Michał Bębenek i Grzegorz Bębenek zwyciężyli w 3. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozegranym na ulicach Wieliczki. Drugie miejsce zajęli Paweł Dytko i Maciej Gleixner w nowym Mitsubishi Lancerze Evo X. Na trzeciej pozycji uplasował się Leszek Kuzaj, ex aequo z Maciejem Steinhofem.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszy przejazd 2,7-kilometrowej trasy wygrał Michał Bębenek, wyprzedzając o 3,8 sekundy Macieja Lubiaka i o 4,2 sekundy Pawła Dytko. Czwarty był Marcin Bełtowski, a piąty Leszek Kuzaj, który potrącił szykanę. Tomasz Czopik zrezygnował z walki o sekundy i bawił kibiców efektowną jazdą. Wśród aut z napędem na jedną oś najszybszy był Jan Chmielewski, który prowadził również w klasie 1. Wśród samochodów o pojemności silnika do 1,6 litra podium uzupełniali Łukasz Bednarski i Kamil Mastela. W klasie 2 prowadził Marek Klementowicz, przed Pawłem Sławikiem i Piotrem Ilnickim.

Drugi przejazd wielickiego oesu padł łupem Macieja Steinhofa. Krakowianin, debiutujący w czteronapędowym Lancerze pokonał o 0,6 sekundy Michała Bębenka. Trzeci ze stratą 1,2 sekundy był Paweł Dytko, który zanotował identyczny czas co Leszek Kuzaj. Piąty był Mariusz Stec, a szósty Maciej Lubiak. Wśród aut przednionapędowych ponownie najszybszy był Chmielewski, który zwyciężył również w klasie 1. Podium wśród aut z silnikami do 1,6 litra uzupełnili Kamil Mastela i Łukasz Bednarski. W klasie 2 najszybszy był dawno nieoglądany na oesach Radosław Pogan, który pokonał Pawła Sławika i Marka Klementowicza.

Ostatecznie w 3. Memoriale Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza triumfował najrówniej jadący Michał Bębenek, który pokonał o 4,8 sekundy Pawła Dytko. Na trzeciej pozycji, ex aequo z Leszkiem Kuzajem sklasyfikowano zwycięzcę drugiego przejazdu, Macieja Steinhofa. Piąty był Maciej Lubiak, szósty Mariusz Stec, a ósemkę zamknęli Robert Kus i Marcin Bełtowski. Wśród aut z napędem na przednią oś pewnie zwyciężył Jan Chmielewski. Krakowianin wygrał również klasę 1, pokonując Łukasza Bednarskiego i Kamila Mastelę. Zwycięstwo w klasie 2 padło łupem Radosława Pogana, za którym uplasowali się ex aequo Marek Klementowicz i Paweł Sławik.