KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Robert Kubica: Skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu do wyścigu

Jedne z najsłabszych czasów uzyskiwali podczas dwóch pierwszych treningów kierowcy BMW Sauber. Robert Kubica przyznał jednak, że zespół koncentrował się na długich przejazdach, bolid Heidfelda natomiast w jednej sesji jechał bez KERS.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

- Dzisiaj w całości skoncentrowaliśmy się na przygotowaniu do wyścigu, a w szczególności na porównaniu opon. Specyfikacje opon, które Bridgestone przywiozło do Malezji, są znacznie inne od tych użytych w Melbourne, ale tor Sepang ma także zupełnie inna charakterystykę - powiedział Robert Kubica. - Dodatkowo, temperatury toru są tutaj znacznie wyższe, więc jest to nowa sytuacja. Zebraliśmy dużo danych i mamy podstawy do wykorzystania pełnego potencjału opon podczas wyścigu. Podczas gdy dzisiaj wykonywaliśmy długie przejazdy, jutro będziemy koncentrowali się na osiągach na pojedynczym okrążeniu.

- Oczywiście wynik nie wygląda dobrze, ale w Melbourne mieliśmy podobną sytuację w piątek - przypomniał Nick Heidfeld. - Niemniej mamy trochę pracy do wykonania, aby poprawić balans bolidu. W pierwszej sesji jeździłem z KERS, a w drugiej nie używałem tego systemu. Używanie go stwarza ogromną różnicę w balansie bolidu, ale bez niego tracimy dodatkowe doładowanie. To było doświadczenie, które chcieliśmy zbadać i dlatego wyjęliśmy KERS z bolidu na tą sesję. Teraz zbierzemy wszystko razem - czasy okrążeń, dane i moje odczucia - i wtedy zadecydujemy czy jechać z KERS czy bez.

- Realizowaliśmy dzisiaj zaplanowany program i przygotowywaliśmy się do wyścigu. Jednym z głównych punktów było porównanie opon na długich przejazdach - dodał Willy Rampf, koordynator techniczny BMW Sauber. - Po za tym przetestowaliśmy dwie różne opcje dla Nicka - w pierwszej sesji jeździł z KERS, a w drugiej bez. Zrobiliśmy to z dwóch powodów: z jednej strony chcieliśmy poznać bezpośrednie porównanie, a z drugiej chcieliśmy przećwiczyć wymianę tego układu między sesjami. Nie mieliśmy żadnych problemów technicznych.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
bmw-sauber-f1.com
Komentarze (3)
 • Wiget9 Zgłoś komentarz
  Robert sobie jak zwykle poradzi(jak bedie musiał to biegiem poleci) natomiast trzeba wiecej matczynej opieki dla Nicka
  • kuba888 Zgłoś komentarz
   Kiedy Robert zostawał kierowcą niemieckiego Teamu mówiono że drużyna za zachodniej granicy wypromuje Polaka?! ...mam ogromne wrażenie że jest zupełnie na odwrót! Bez jeszcze "Młodego"
   Czytaj całość
   Krakowianina osiągnięcia Niemieckiego zespołu byłyby delikatnie ujmując NIEJAKIE!!! Pozdrawiam Polskich kibiców F1 !
   • kibic Zgłoś komentarz
    "przetestowaliśmy dwie różne opcje dla Nicka" - dodał Willy Rampf. Aja się pytam szwaby co przygotowaliście dla Roberta?
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×