Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Starcie Kallio - Hayden zakończone wypadkiem

Próba wyprzedzania przez Mikę Kallio fabrycznego zawodnika Ducati, Nicky Haydena, zakończyła się małą katastrofą. Debiutant w MotoGP wyjechał na mokrą część toru i w konsekwencji miał uślizg, przy okazji wypychając Haydena poza tor. Incydent wydarzył się na 12. okrążeniu odbywającego się w zmiennych warunkach GP Francji, chwilę po tym jak obaj zawodnicy wymieniali motocykle w alei serwisowej. Kallio spróbował zaatakować Haydena który zajmował ósmą pozycję. Wtedy mistrz świata z 2006 roku zmienił nagle tor jazdy.

Paweł Krupka
Paweł Krupka

- Spisywaliśmy się naprawdę dobrze. Wybrałem właściwy moment na wymianę motocykla i byłem na dobrej pozycji. Dogoniłem Haydena I spróbowałem wyprzedzić go po wewnętrznej. Nagle zmienił linię jazdy I zostałem zobligowany do pojechania szerzej, gdzie było mokro. Poślizgnąłem się. Prawdopodobnie mnie nie widział. Jestem bardzo rozczarowany bo czułem się naprawdę dobrze - powiedział Mika Kallio.

- To był wypadek spowodowany przez kałużę, gdy dużo wolniejszy zawodnik nie zauważył Miki. Nie mogliśmy nic zrobić – powiedział Sterlacchini, menadżer zespołu Pramac Ducati. - Jesteśmy przekonani że nasz zawodnik może radzić sobie dobrze w każdym grand prix, potrzebujemy tylko trochę szczęścia.

Ducati Miki Kiallio miało kontakt z Haydenem podczas tego upadku, powodując niewielkie uszkodzenia, i przy okazji wypychając Amerykanina poz tor. Hayden, który we wczesnej fazie był piąty, spadł na dwunastą lokatę.

- Miałem przyzwoity start i pomimo tego że mało czasu spędziłem na tym motocyklu na mokrej nawierzchni wcześniej, czułem się całkiem dobrze o byłem w stanie przesunąć się kilka pozycji w górę – powiedział Amerykanin.

- Zmieniliśmy motocykle ale temperatury były niskie więc trudno było rozgrzać odpowiednio opony, zwłaszcza na ich lewej stronie, jako że nie mamy podwójnych mieszanek do dyspozycji.

- Byłem na ósmym miejscu w pewnym momencie i znowu nie miałem szczęścia, gdy Kallio rozbił się i jego motocykl wjechał na mnie. Miałem szczęście że się wyratowałem bo uderzenie było mocne – można zobaczyć gumę na boku mojej maszyny - ale wyjechałem poza tor.

- Ogólnie, to nie jest dobry wynik ale to pierwszy weekend gdy ja i mój nowy szef załogi - Juan Martinez, mogliśmy pracować razem. Próbowaliśmy osiągnąć nić porozumienia i mamy nadzieję że od tego momentu już wszystko pójdzie do przodu.

Nicky Hayden na razie punktowo bardzo odstaje od partnera z Ducati, Caseya Stonera, który jest wiceliderem mistrzostw.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
mcn.com
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×