WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Kościuszko wystartuje w Junior WRC

Michał Kościuszko znalazł się na liście zgłoszeniowej FIA JWRC 2008. Polakowi został przyznany stały numer, dzięki któremu uzyska pewne priorytety podczas rajdów, w których weźmie udział.
Paweł Świder
Paweł Świder

Młody kierowca na cykl JWRC powróci do auta, którym startował najdłużej, czyli do Suzuki Swift S1600. Powodem rezygnacji z Renault Clio był konflikt z Klubem Sportowym PROF. Już w końcówce poprzedniego sezonu na rajdy Katalonii i Korsyki Kościuszko wystawił Suzuki. Jest to auto bardzo dobre, a nawet najlepsze do rozgrywek juniorów.

W stawce 16 zespołów opisanych na liście, załoga Kościuszko/ Maciej Szczepaniak znalazła się na miejscu 5. Numer 35. został przyznany jedynej polskiej załodze. Pośród największych konkurentów do zdobycia Mistrzostwa Świata Juniorów są jeszcze: Martin Prokop czy Jaan Moelder. To właśnie oni są głównymi kandydatami do zdobycia tytułu. Aby zdobyć mistrzostwo należy wystartować w 6 z 7 eliminacji i oczywiście zdobyć najwięcej punktów z całej stawki kierowców.

W poprzednich latach bezkonkurencyjni byli kierowcy Swifta S1600. W sezonach 2006 i 2007 triumfował Per-Gunnar Andersson, który po bardzo udanym sezonie przeniósł się do fabrycznego zespołu Suzuki SX4 WRC.

Przypadek Anderssona świadczy o tym, że cykl JWRC jest bardzo dobrym sposobem na promocję młodych kierowców. Wielu obserwatorów jeździ na każdy rajd, aby wyszukiwać coraz lepsze kadry dla swoich zespołów.

Na liście zgłoszeń brakuje także Urmo Aava, który w poprzednim roku zajął 2. lokatę w klasyfikacji generalnej. W tym roku wystartuje trzeci kierowca poprzedniego cyklu- Martin Prokop.

LISTA ZGŁOSZEŃ JWRC

31 Martin Prokop (CZ)
32 Jaan Mölder (EE)
33 Aaron Nikolai Burkart (D)
34 Andrea Cortinovis (I)
35 Michał Kościuszko (PL)
36 Vilius Rożukas (LT)
37 Simone Bertolotti (I)
38 Francesco Fanari (I)
39 Stefano Albertini (I)
40 Interspeed Racing Team 1 (SRB)
41 Interspeed Racing Team 2 (SRB)
42 Equipe de France FFSA (F)
43 Suzuki Rallye Team Junior Germany (D)
44 KNAF Talent First Team Holland 1 (NL)
45 KNAF Talent First Team Holland 2 (NL)
46 World Rally Team Ireland (IRL)

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×