Znamy wyniki oficjalne 33. Rajdu Kormoran

Na stronie Polskiego Związku Motorowego opublikowano już oficjalne wyniki Rajdu Kormoran, szutrowej rundy Rajdowego Pucharu Polski, która nie bez problemów odbyła się w okolicach Braniewa.
Mateusz Senko

W stosunku do wyników opublikowanych na stronie Rajdu Kormoran w pierwszej siódemce obyło się bez zmian. Zwycięzcami Kormorana zostali Paweł Hankiewicz i Agnieszka Wierzchowska, 5,2 sekundy przed braćmi Szeja i 16,8 sekundy przed duetem Maliński/Pietrusiński. W klasie A7 podium wyglądało identycznie jak w klasyfikacji generalnej. Czwarte miejsce w "generalce" zajęli Krzysztof Bubik i Radosław Korzeniewski, najszybsi w klasie A6. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w A6 przypadło załodze Maciej Krzyszycha/Daniel Siatkowski. Podium w A6 uzupełnili Tomasz Żerebecki i Ewa Rybko, którzy finiszowali na czternastej pozycji w "generalce".

Szóste miejsce w rajdzie zajęli Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, a siódme Krzysztof Szeszko i Wojciech Jermakow, najszybsi w klasie RWD2. Ósme miejsce w klasyfikacji generalnej przypadło Pawłowi Bonieckiemu i Piotrowi Białowąsowi, a dziewiątą lokatę zajęli zwycięzcy klasy RWD3 – Paweł Omlet i Krzysztof Lewandowski. Jeden punkt za dziesiąte miejsce zdobyła załoga Siemieńczuk/Zagórski. We wspomnianej klasie RWD3 podium uzupełnili Przemysław Kastyak z Piotrem Giedrysiem i Michał Złomańczuk, pilotowany przez Kamila Hellera.

W klasie Astry po wykluczeniu Huberta Frankowskiego zwycięstwo przypadło Jarosławowi Tanonie i Marcinowi Bielawskiemu, a drugie miejsce zajęli Piotr Sikorski z Dariuszem Gurdziołkiem. W N3 jedyną załogą, która osiągnęła metę był duet Czekan/Czekan. Klasę N2 wygrał za załoga Złotnicki/Złotnicki, przed Bartłomiejem Lepianką i Michałem Gacem. W A5 triumfowali Bogdan Bożyk i Paweł Drahan, a podium uzupełnili Jakub Żebrowski i Kamil Kozdroń oraz Maciej Jarząbek i Jarosław Wnuk. Andrzej Łapkiewicz i Marcin Bąk byli pierwszą i jedyną załogą w klasie A0.

W klasie Gość pierwsze miejsce przypadło Zbigniewowi Staniszewskiemu i Dawidowi Barańskiemu, drugi był Tomasz Kuchar z Danielem Dymurskim, a trzecie miejsce zajęli Maciej Oleksowicz i Andrzej Obrębowski. Rajd Kormoran był również rundą Rajdowego Debiutu, którą ukończyły tylko trzy załogi. Zwyciężył Radosław Raczkowski, pilotowany przez Mariusza Kosińskiego. Drugie miejsce ze stratą 24,3 sekundy zajęli Marcin Mędelski-Guz i Robert Podlecki, a podium uzupełnili Marcin Czerwiec z Łukaszem Włochem.