Kokpit Kibice
Rajdy terenowe
Rajd Dakar - 12. etap
  • 14 Stycznia 2017, 10:15

Dziękujemy, że byli z nami Państwo podczas relacji z ostatniego a także wszystkich pozostałych etapów Rajdu Dakar. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku czekają nas kolejne emocje z legendarną imprezą na terenie Ameryki Południowej z Polakami w roli głównej. 

Przypominamy jeszcze raz wyniki w królewskiej kategorii załóg samochodowych, gdzie ponownie zwyciężył Stephane Peterhansel

Potwierdzenie wyników i podium dla Dariusza Rodewalda na trzeciej pozycji!

Eduard Nikołajew po raz drugi w karierze wygrywa Rajd Dakar!

W rywalizacji ciężarówek czekamy na mecie na Dariusza Rodewalda, który walczy o podium w załodze Gerarda de Rooya.

Do mety docierają załogi ciężarówek. Po zwycięstwo jedzie Eduard Nikołajew.

Jakub Przygoński dojeżdża do mety z siódmym czasem. Taką samą pozycję kierowca ORLEN Team zajmuje w klasyfikacji generalnej

   

Stepahne Peterhasnel wygrywaa swój trzynasty Rajd Dakar! Francuz pokonał w bezpośredniej walce Sebastiena Loeba, który w drugim starcie melduje się na drugim stopniu podium.

Na WP2 Sebastien Loeb dojeżdża z przewagą 10 sekund nad Stephane Peterhansele. To jednak zbyt mało by marzyć o pokonaniu swojego rodaka w walce o zwycięstwo.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej obronił Matthias Walkner. Trzeci jest Gerard Farres, który wyprzedził o 48 sekund Adriean Van Beverena. Obaj zawodnicy osiągnęli najlepszy czas na trasie 64 kilometrowego etapu kończącego tegoroczny rajd.

Sam Sunderland wpada na metę z szóstym czasem 12. etapu i zostaje zwycięzcą Rajdu Dakar w klasyfikacji motocykli!

Motocykliści docierają do mety. W tej chwili liderem jest Adrien Van Beveren do spółki z Gerardem Farresem.

Rafał Sonik kończy sobotni etap na 10. miejscu. Polak jest czwarty w klasyfikacji generalnej.

   

Rosjanin zajął 8. miejsce na trasie 12. etapu, który wygrał Ignacio Casale, drugi na podium klasyfikacji generalnej.

 

Siergiej Kariakin wygrywa Rajd Dakar w klasyfikacji quadów! 

Rafał Sonik na mecie z 8. czasem. Prowadzi Argentyńczyk Daniel Domaszewski.

Metę osiągnęła już spora grupa quadowców. Wśród nich szósty Kamil Wiśniewski. Czekamy na liderów i Rafała Sonika.

Samochody rozpoczną dziś rywalizację o 11:45. Ciężarówki ok. 12:20.

Adrien Van Beveren, który zakończył wczorajszy etap na trzeciej pozycji w klasie motocyklistów otrzymał minutową karę. W efekcie czego przed ostatnim etapem traci niecałą minutę do Gerarda Farresa w walce o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po decyzji organizatorów rywalizacja motocykli i quadów rozpocznie się dziś w odwróconej kolejności. Oznacza to, że liderzy tych klas pojawią się na trasie jako ostatni. 12. etap rozpoczął Boliwijczyk Danny Robert Nogales, 96. w kategorii motocykli, ze stratą ponad 33 godzin do lidera Sama Sunderlanda.

Liderami poszczególnych klas przed ostatnim etapem są Sam Sunderland (Motocykle), Sergiej Kariakin (Quady), Stephane Peterhansel (Samochody) i Eduard Nikołajawe (Ciężarówki). 

Witamy serdecznie! Rozpoczynamy wielki finał tegorocznej edycji Rajdu Dakar. 64-kilometrowy sprint z finiszem w Beunos Aires wyłoni nowych zwycięzców legendarnej imprezy. WP SportoweFakty będzie śledzić razem z wami rywalizację kierowców do samej mety. Zapraszamy!

>
Zobacz również