Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!

Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces. Zawodnicy dyscypliny pit bike, zjechali z całego kraju na tor motocrossowy w Mrągowie, by otworzyć sezon zawodów.

AB
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował! Materiały prasowe / Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!

111 uczestników rundy w Mrągowie: 98 zawodników od ósmego roku życia i 13 uczestników jazd pokazowych (6-8 lat). Rywalizowali w dziesięciu klasach podzielonych względem wieku i pojemności minimotocykli.-Tor wydawałoby się, że trudny dla zawodników pit bike, bo jest to obiekt motocrossowy - podkreśla Andrzej Goleń z Mrągowskiego Stowarzyszenia Młodzieży. - Oczywiście odcinek, na którym startowali zawodnicy został przystosowany pod mniejsze koła i zatwierdzony przez PZM. Mimo wszystko poprzeczka została postawiona wysoko, a uczestnicy zawodów zdali egzamin wzorowo! Jestem pod wielkim wrażeniem ich jazdy, przygotowania technicznego i determinacji. Mam nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni raz Pucharu Polski Pit Bike Off-Road na mrągowskim torze.

Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował! Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na torze w Mrągowie pojawiły się szkółki i teamy z całej Polski, a także zawodnicy indywidualni. Niektórzy przejechali kilkaset kilometrów, by stanąć na starcie zawodów. Chociaż to nowy tor w kalendarzu pit bike, pojawił się także zawodnik lokalny.

-To mój debiut na pit bike, wystartowałem po raz pierwszy w takich zawodach. Zabawa była wyśmienita i mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja pościgać się na minimotocyklach - mówi Bartek Zieliński, MSM Mrągowo.

Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował! Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Najliczniejszymi klasami były Stock 90 i Stock 125 - czyli klasy najmłodszych zawodników. Najszybsze okrążenia zawodów należą do Cypriana Bielińskiego 1:05.429 (MRF) w pierwszym wyścigu, Jakuba Jastrzębskiego (YCF)1:06.222 w drugim wyścigu i Maksymiliana Pawełczaka (RXF) 1:11.962 uzyskane w pierwszym wyścigu.

Kolejna runda zmagań na minimotocyklach pit bike już 29 maja, tym razem na bardzo dobrze znanym zawodnikom i kibicom torze Głażewo.

Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował! Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Zwyciężcy 1 rundy Puchar Polski Pit Bike Off-Road Masters
 1. Łukasz KRZYWDA
 2. Marcin WIŚNIEWSKI
 3. Robert NEJDORA
Bigy
 1. Łukasz ROMANIUK
 2. Alan MACIEJEWSKI
 3. Mateusz PAWLAK
Stock 90
 1. Felix GÓRNIAK
 2. Kuba ŚWIERCZYŃSKI
 3. Ignacy KNOP
Pit Ladies
 1.  Wiktoria KURKOWSKA
 2. Martyna MERCHEL
 3. Zuzanna PRUSAK
Stock 125
 1. Nikodem ORZECHOWSKI
 2. Michał GUTMAŃSKI
 3. Szymon PAWLIKOWSKI
Stock 150 Junior
 1. Mikołaj KUPAJ
 2. Maksymilian PAWEŁCZAK
 3. MICHAŁ DRYPA
Stock 150
 1. Szymon MAJKOWSKI
 2. Eliasz DAWIDSON
 3. Krystian GRABOWSKI
Super Pit
 1. Cyprian Bieliński
 2. Jakub Jastrzębski
Amator
 1. Przemysław NOWAKOWSKI
 2. Paweł WANDTKE
 3. Natan KOSEWSKI
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×