Paul dwunastym zawodnikiem - prasa po triumfie Hiszpanów w mistrzostwach świata

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Złota epoka hiszpańskiego sportu trwa. Mająca od dawna taki podpis pod tytułem dziennika madrycka "Marca" spełniła dzięki reprezentacji swoje życzenie z wydania niedzielnego: kadra narodowa będzie mogła umieścić teraz nad herbem złotą gwiazdkę. Po finale mistrzostw świata atmosfera żałoby w Holandii.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałek dwie wymowne fotografie na czołówce "Marki", największego hiszpańskiego dziennika sportowego: Puyol pokazuje miejsce na piersi, gdzie zostanie umieszczona gwiazdka, a Casillas przed kamerą telewizyjną hiszpańskiej telewizji całuje mającą przeprowadzać z nią wywiad Sarę Carbonero, prywatnie swoją wybrankę serca.

"El Mundo" tytułuje pierwszą stronę Stąd do wieczności, a dodatek sportowy Najlepsza ekipa świata. W piątce najlepszych piłkarzy według dziennika są Iniesta, Casillas, Forlan, Robben i Xavi. W komentarzu redakcyjnym czytamy Hiszpania zjednoczona dzięki swoim mistrzom. Komentarz obrazkowy przedstawia karykatury piłkarzy i... ubranego w koszulkę narodową Paula, słynną ośmiornicę. Na innym obrazku Del Bosque ubrany jest w stylu XVII-wiecznym.

Dziennik "El Mundo Deportivo" podaje, że klub Barcelona ma teraz 26 mistrzów świata w pięciu dyscyplinach sportu: w piłkarskiej sekcji ósemka zawodników dołączyła do Henry'ego.

Wiele słów nie potrzeba dziennikowi "ABC", który z pierwszej strony zrobił flagę hiszpańską, w dolnym pasie wpisując España!

Prasa hiszpańska także zwraca uwagę na dyskusyjną pracę arbitra. "Marca" na dole pierwszej strony pisze: Mimo bestialstw takich jak ten cios karate (De Jonga na Alonso) i złodziejstwa tego człowieka (zdjęcie sędziego Webba), wygrywamy Mundial!!!

Paryska "L'Équipe" pisze na pierwszej stronie po hiszpańsku Campeon del Mundo. Dwa lata po koronacji europejskiej Hiszpania zostaje mistrzem świata.

"La Gazzetta dello Sport" tytułuje pierwszą strony Konwistadorzy. EuroHiszpania jest też mistrzem świata. Włosi chwalą się, że ośmiornica Paul jest Włochem i, że była... dwunastym zawodnikiem Hiszpanów. W komentarzu obrazkowym Paul jest przedstawiony z mundurze i czapce Napoleona. Deputowany Sarubbi apeluje do Niemców o zwrócenie zwierzaka Italii. Tymczasem Iniesta jest człowiekiem meczu w Johannesburgu, tak jak dwa lata temu w półfinale Champions League między Barceloną a Chelsea. Za mecz finałowy najwyższą notę dostał trener Del Bosque (8).

Puchar Świata to także jeden z czołowych tematów za oceanem. Długie czekanie, ekstatyczne świętowanie - pisze "The Washington Post". Hiszpanom zabrało zdobycie tego tytułu 80 lat i 30 dodatkowych minut. W "The New York Times" czytamy: Strzelić jednego za styl, Hiszpania zdobywa pierwszy Puchar Świata.

Atmosfera żałoby w Holandii. Nie znowu - to tytuł w "de Volkskrant" na tyle leżącego na murawie twarzą Sneijdera. Szacunek piłkarzom oddaje główny dziennik "De Telegraaf": Walczyli jak lwy - to tytuł na fotografii z łapiącymi się za głowy van Persiem i Robbenem. Dalej czytamy o arbitrze, który psuje święto Holandii.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)