Wayne Rooney ma pretensje do Fabio Capello. Opowiedział o historii z MŚ 2010

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wayne Rooney z dystansem może patrzeć na sytuację w angielskiej kadrze. Napastnik Evertonu opowiedział o historii z mundialu 2010, gdy selekcjonerem był Fabio Capello. Słowa Anglika rzucają nowe światło na pracę włoskiego trenera.

Mundial w RPA nie był dla Anglików udany. Wprawdzie udało im się wyjść z grupy po zwycięstwie nad Słowenią (1:0) i remisach z USA (1:1) i Algierią (0:0), ale w 1/8 finału zostali rozbici przez Niemców (1:4).

Wayne Rooney przyznał, że ówczesny selekcjoner Fabio Capello zamiast skupić się na pracy, w czasie turnieju razem ze sztabem oglądał mecze reprezentacji Włoch.

- Capello w reprezentacji Anglii nie był dobry. Do szatni sprowadził sztab składający się tylko z Włochów. Pamiętam, że na mistrzostwach świata w RPA Fabio i jego trenerzy oglądali grę reprezentacji Włoch i cieszyli się z bramek. W tym czasie był selekcjonerem reprezentacji Anglii. Nie wydaje mi się, żeby to było właściwe. Na pewno to nie zadziałało - powiedział Rooney.

31-letni napastnik zrezygnował z występów w kadrze. Były zawodnik Manchesteru United zdecydował, że skoncentruje się na grze w Evertonie. W reprezentacji Anglii występował od 2003 roku, brał udział w trzech turniejach mistrzostw świata i trzech mistrzostw Europy.

ZOBACZ WIDEO: Michał Kołodziejczyk z Danii: Koszmar, katastrofa, kompromitacja!

Źródło artykułu: