Kw. MŚ 2010: Zwycięstwo Ekwadoru i Urugwaju

Reprezentacje Ekwadoru, Urugwaju oraz Peru zgodnie wygrały swoje mecze i tym samym mogą dopisać do swojego konta punktowego po trzy oczka. O ile pierwsza i ostatnia z drużyn odniosła zwycięstwo planowo, to już wygrana tej drugiej na wyjeździe z Kolumbią jest dość zaskakującym rezultatem.

Adam Kiołbasa

Ekwador co prawda zwyciężył z Boliwią 3:1, ale nie wiadomo, jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie, gdyby nie fakt, iż goście już od 18. minuty grali w dziesiątkę. Pomimo to do przerwy padł wynik 1:1, a dopiero po zmianie stron gospodarze rozstrzygnęli losy rywalizacji na swoją korzyść.

Nie bez problemów, ale Peru zdołało ograć Wenezuelę. O sukcesie miejscowych zadecydowało trafienie z 39. minuty Alvy.

Urugwaj natomiast już w 14. minucie objął prowadzenie dzięki Egurenowi i jak się później okazało, był to jedyny gol, który padł na boisku w Kolumbii.

Ekwador - Boliwia 3:1 (1:1)
1:0 - Caicedo 21'
1:1 - Botero 40'
2:1 - Mendez (k.) 51'
3:1 - Benitez 73'

Kolumbia - Urugwaj 0:1 (0:1)
0:1 - Eguren 14'

Peru - Wenezuela 1:0 (1:0)