Kw. MŚ 2010: Pewne zwycięstwo Brazylii

Bardzo ostry, ale i jednostronny mecz miał miejsce w Chile, gdzie miejscowa reprezentacja zmierzyła się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 z Brazylią. Popularni Canarinhos w końcu zagrali na miarę oczekiwań i zaaplikowali swojemu rywalowi trzy bramki, nie tracąc żadnej.

W tym artykule dowiesz się o:

Kanarki już do przerwy prowadziły 2:0. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Luis Fabiano, a jeszcze przed przerwą do bramki trafił Robinho, który ostatniego dnia okna transferowego zamienił Real Madryt na Manchester City.

Po zmianie stron gra się zaostrzyła, czego dowodem jest czerwona kartka Klebera oraz Valdivii. Zatem drużynom przyszło kończyć pojedynek w dziesiątkę. W 83. Brazylia zadała jeszcze jeden cios. Wówczas po raz drugi na listę strzelców wpisał się Luis Fabiano.

Tym samym w tym momencie Canarinhos w strefie Conmebol wspólnie z Argentyną zajmują drugie miejsce w tabeli (po 12 oczek). Liderem jest Paragwaj (14 punktów). Urugwaj zgromadził 11 oczek, Kolumbia oraz Chile po 10, Ekwador 8, Wenezuela 7, Peru 6, a Boliwia tylko 4. Do turnieju finałowego zakwalifikują się cztery najlepsze reprezentacje, a piąta zagra w barażach z drużyną z Oceanii.

Chile - Brazylia 0:3 (0:2)

0:1 - L. Fabiano 20'

0:2 - Robinho 44'

0:3 - L. Fabiano 81'

Czerwone kartki: Valdivia 63' (Chile) oraz Kleber 47' (Brazylia).