El. MŚ 2010: Zwycięstwo Australii, remis Japonii

W grupie 1 eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w strefie AFC odbyły się już oba spotkania. Reprezentacja Australii rozgromiła 4:0 Katar, natomiast Japonia tylko zremisowała z Uzbekistanem. Tym razem pauzowała drużyna Bahrajnu.

Adam Kiołbasa

Australia już do przerwy prowadziła 2:0, bowiem już w 9. minucie gola strzelił Cahill, a w 16. z rzutu karnego wynik podwyższył Emerton. W 59. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 3:0, a w 76. minucie Kennedy ustalił wynik starcia i tym samym jego ekipa ostatecznie rozbiła Katar aż 4:0.

Zawiodła Japonia. Zespół z Kraju Kwitnącej Wiśni tylko zremisował 1:1 z Uzbekistanem. W 28. minucie nieoczekiwanie prowadzenie objęli goście, kiedy to na listę strzelców wpisał się Shatskikh. Jeszcze przed przerwą do wyrównania zdołał doprowadzić Tamada. Po zmianie stron bramki już nie padły i tym samym wspomniane reprezentacje muszą się zadowolić podziałem punktów.

W tym momencie liderem jest Australia, która ma na swoim koncie komplet sześciu oczek. Drugie miejsce w grupie 1 z czterema punktami na koncie zajmują drużyny Kataru oraz Japonii. Po jednym oczku zgromadziły zespoły Bahrajnu i Uzbekistanu. Do turnieju finałowego awans dają dwie drużyny każdej z grup.