El. do MŚ 2010: Zwycięstwo Korei Północnej

Korea Północna zgodnie z planem pokonała Zjednoczone Emiraty Arabskie, dzięki czemu została liderem grupy 2 eliminacji do Mistrzostw Świata 2010. Tym samym gospodarze nieco się przybliżyli do wywalczenia upragnionego awansu do mundialu, który zostanie rozegrany w Republice Południowej Afryki.

Adam Kiołbasa

Do przerwy słabo spisująca się drużyna Zjednoczonych Emiratów Arabskich zdołała zachować czyste konto, a sama nie potrafiła zbyt wiele zdziałać w ofensywie. Po zmianie stron Korea Północna zdołała już rozstrzygnąć losy pojedynku na swoją korzyść. Najpierw w 51. minucie na listę strzelców wpisał się Chol, a w samej końcówce wynik konfrontacji na 2:0 ustalił Guk.

W tym momencie gospodarze tej potyczki z dziesięcioma oczkami na koncie przewodzą stawce, a goście mają zaledwie punkt i zamykają stawkę.

W drugim spotkaniu tej grupy Iran zmierzy się z Arabią Saudyjską. Pauzuje dotychczasowy lider, a mianowicie Korea Południowa.

Korea Północna - Zjednoczone Emiraty Arabskie 2:0 (0:0)
1:0 - Chol 51'
2:0 - Guk 90'.