El. do MŚ 2010: Argentyna rozgromiła Wenezuelę

Uwielbiany w Argentynie Diego Maradona poprowadził Albicelestes po raz pierwszy przed swoimi fanami i jego podopieczni nie rozczarowali. Gospodarze od początku dominowali, grali szybko, ładnie dla oka i ostatecznie pewnie i jak najbardziej zasłużenie pokonali Wenezuelę 4:0.

Adam Kiołbasa

Mimo iż od pierwszej minuty atakowała Argentyna, to w pierwszej części gry udało jej się zdobyć tylko jedną bramkę. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Lionel Messi i chociaż później miejscowi mieli kolejne szanse, to do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Zaraz po pierwszym gwizdku arbitra w drugiej odsłonie na 2:0 podwyższył Carlos Tevez i w tym momencie stało się jasne, że całą pulę zgarną Albicelestes. Już w 52. minucie było 3:0, kiedy to swoją cegiełkę do triumfu dołożył Maxi Rodriguez. W 73. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił Sergio Aguero.

Argentyna z dziewiętnastoma punktami na koncie zajmuje trzecie miejsce w strefie CONMEBOL, natomiast Wenezuela ma dziesięć oczek i jest ósma.

Argentyna - Wenezuela 4:0 (1:0)
1:0 - Messi 26'
2:0 - Tevez 47'
3:0 - Maxi Rodriguez 52'
4:0 - Aguero 73'