MŚ 2018. Porażka towarzyskiego rywala Polaków. Pięć bramek w meczu Rumunia - Chile

Słaby występ rywala reprezentacji Polski. Zespół Chile, z którym zmierzymy się w przyszły piątek w Poznaniu, przegrał z Rumunią 2:3.

Szymon Mierzyński
piłkarze reprezentacji Chile Getty Images / Nils Petter Nilsson / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Chile
Gospodarze otworzyli wynik już w pierwszym kwadransie po ładnym technicznym strzale Nicolae Stanciu. Później sytuacja ekipy z Ameryki Południowej jeszcze się pogorszyła, bo za uderzenie rywala czerwoną kartkę otrzymał Nicolas Castillo. Mimo to do przerwy mieliśmy remis, gdyż po rzucie wolnym główką wyrównał Guillermo Maripan.

Osłabieni Chilijczycy potrafili nawet objąć prowadzenie. W 52. minucie przytomnie w krótki róg uderzył Lorenzo Reyes i Ciprian Tatarusanu skapitulował po raz drugi. Jak się później okazało, był to już ostatni przykry moment dla Rumunów, bo końcówka należała do nich. Po niespełna kwadransie piękną kombinacyjną akcję wykończył Ciprian Deac, zaś w 84. minucie wynik na 3:2 ustalił rezerwowy Constantin Budescu.

Drużyna chilijska nie grała w najsilniejszym zestawieniu (zabrakło m. in. Claudio Bravo, Alexisa Sancheza, Mauricio Isli oraz Arturo Vidala), a w starciach z Serbią (08.06) i Polską (12.06) selekcjoner Reinaldo Rueda wystawi jeszcze bardziej eksperymentalną jedenastkę, bo zgrupowanie kadry opuścił Gary Medel.

Chile nie zakwalifikowało się do turnieju finałowego mistrzostw świata i obecnie trwa testowanie graczy drugiego planu.

Rumunia - Chile 3:2 (1:1)
1:0 - Nicolae Stanciu 13'
1:1 - Guillermo Maripan 32'
1:2 - Lorenzo Reyes 52'
2:2 - Ciprian Deac 66'
3:2 - Constantin Budescu 84'

Rumunia: Ciprian Tatarusanu - Romario Benzar, Ionut Nedelcearu (60' Mihai Balasa), Cristian Sapunaru, Alin Tosca, Dragos Nedelcu (71' Tudor Baluta), Dorin Rotariu (53' Ciprian Deac), Alexandru Cicaldau (66' Constantin Budescu), Nicolae Stanciu, Gheorghe Grozav (53' Alexandru Chipciu), Marius Tucudean (74' George Puscas).

Chile: Gonzalo Collao - Paulo Diaz (77' Jose Bizama), Igor Lichnovsky, Guillermo Maripan, Sebastian Vegas (46' Miiko Albornoz), Gary Medel (73' Felipe Mora), Lorenzo Reyes, Angelo Sagal, Diego Valdes (85' Jimmy Martinez), Martin Rodriguez (41' Angelo Henriquez), Nicolas Castillo.

Żółte kartki: Cristian Sapunaru, Dragos Nedelcu, Romario Benzar (Rumunia) oraz Angelo Henriquez (Chile).

Czerwona kartka: Nicolas Castillo /30' za uderzenie rywala/ (Chile).