MŚ 2018. Fatalna pomyłka Niemców. Wyciekły nazwiska skreślonych z szerokiej kadry

Żenująca wpadka niemieckiej federacji piłkarskiej. Przez pomyłkę ujawniono kadrę na mundial już na kilka dni przed jej oficjalnym ogłoszeniem.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Joachim Loew Getty Images / Alexander Hassenstein / Bongarts / Na zdjęciu: Joachim Loew
Selekcjoner Joachim Loew poda nazwiska 23 wybrańców dopiero w poniedziałek. Obecnie w szerokim składzie jest 27 zawodników, z których czterech do Rosji nie pojedzie.

Wszystko miało być jasne po weekendzie, lecz w sieci omyłkowo opublikowano grafikę z ostateczną kadrą i z jej treści media szybko wywnioskowały, kogo trener naszych zachodnich sąsiadów nie zabierze na turniej.

Skreśleni to bramkarz Kevin Trapp (Paris Saint-Germain), obrońca Jonathan Tah (Bayer Leverkusen), pomocnik Sebastian Rudy (Bayern Monachium) oraz napastnik Nils Petersen (SC Freiburg).

Kierownik kadry Oliver Bierhoff był indagowany w sprawie przecieku podczas konferencji prasowej. Początkowo na jego twarzy malowało się zaskoczenie, a potem był coraz bardziej wściekły.

W fazie grupowej mistrzostw świata Niemcy zagrają z Meksykiem (17.06), Szwecją (23.06) oraz Koreą Płd. (27.06). Jeszcze przed mundialem natomiast zmierzą się towarzysko z Austrią (02.06) i Arabią Saudyjską (08.06).

ZOBACZ WIDEO MŚ 2018. Asystent na trybunach dodatkową bronią. FIFA zezwala na telefoniczny kontakt w trakcie meczu
Czy pomysł części selekcjonerów z powoływaniem szerokich kadr jest dobry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×