Mundial 2018. Lionel Messi ma problem z karnymi. Czwarte pudło w ciągu roku

Kapitan reprezentacji Argentyny Lionel Messi nie wykorzystał rzutu karnego w meczu mistrzostw świata z Islandią (1:1). W ostatnim czasie "jedenastki" nie są jego mocnym punktem.

Michał Fabian
Lionel Messi marnuje rzut karny w meczu z Islandią PAP/EPA / ABEDIN TAHERKENAREH / Na zdjęciu: Lionel Messi marnuje rzut karny w meczu z Islandią

Reprezentacja Argentyny tylko zremisowała z Islandią (1:1) w pierwszym spotkaniu mundialu w Rosji. "Albicelestes" mogli wygrać, ale w drugiej połowie rzutu karnego nie wykorzystał Lionel Messi (zobacz galerię z tego spotkania - TUTAJ).

W 63. minucie polski sędzia Szymon Marciniak podyktował "jedenastkę" dla Argentyny po tym, jak Maximiliano Meza przewrócił się po starciu z Hordurem Magnussonem. Za moment do piłki podszedł Messi, ale przegrał pojedynek z Hannesem Halldorssonem. Uderzył w lewy róg, bramkarz Islandczyków wyczuł jego intencje.

Messi zawiódł fanów Argentyny, ale jak pokazują statystyki, rzuty karne nie są jego mocnym punktem w ostatnim czasie. Jak wyliczył serwis Opta Stats, Argentyńczyk nie wykorzystał czterech z ostatnich siedmiu rzutów karnych - biorąc pod uwagę zarówno rozgrywki klubowe, jak i mecze reprezentacji.

16.06.2018 mistrzostwa świata Argentyna - Islandia (1:1) niewykorzystany

W całej karierze Messi zmarnował 24 "jedenastki" na 103 prób. ZOBACZ WIDEO Mirosław Żukowski: Nie można oceniać Rosji przez pryzmat pierwszego meczu

Czy Argentyna dotrze na MŚ 2018 do strefy medalowej?