Mundial 2018. Nietypowa interwencja VAR. Sędzia pomylił zawodnika

System wideoweryfikacji VAR ponownie pomógł arbitrom podczas MŚ 2018. Tym razem w rzadko spotykanej sytuacji - sędzia ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich pomylił faulującego zawodnika w czasie spotkania Francji z Peru (1:0).

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Od lewej: Olivier Giroud, Mohammed Abdulla Mohamed i Alberto Rodriguez Getty Images / Catherine Ivill / Od lewej: Olivier Giroud, Mohammed Abdulla Mohamed i Alberto Rodriguez
Pomocnik Edison Flores nie ukrywał zdziwienia, gdy Mohammed Abdulla Mohammed pokazał mu żółtą kartkę. Peruwiańczyk był zamieszany w starcie z Francuzem, ale nie należała mu się kara za atak. Bez szemrania wrócił jednak pod własne pole karne, jakby godząc się z werdyktem.

Po kilkunastu sekundach arbiter ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wstrzymał grę, odwołał kartkę dla Floresa i ukarał Pedro Aquino. Sędzia pomylił zawodników, ale jego pomocnicy w wozie VAR zachowali czujność i wyłapali wpadkę. Jednym z asystentów przed monitorem był Polak Szymon Marciniak.

Błąd identyfikacji zawodnika to najrzadsze wykorzystanie systemu wideoweryfikacji. Pozostałe wskazania to uznanie bądź nieuznanie gola, przyznanie rzutu karnego i ocena sytuacji pod kątem czerwonej kartki.

Zmiana decyzji nie wpłynęła na losy meczu, Francuzi utrzymali prowadzenie 1:0 i zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Dzielnie Peruwiańczycy jadą do domu.

ZOBACZ WIDEO Wojciech Kowalewski. Lider z Polski w Moskwie
Czy system VAR uatrakcyjnił mistrzostwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×