Mundial 2018. Didier Deschamps: Jeśli chcesz wysoko wygrywać, to nie przyjeżdżaj na MŚ

Reprezentacja Francji zainkasowała drugi komplet punktów, pokonując 1:0 drużynę Peru. Kibice jednak są niepocieszeni stylem. Ataki odpierał trener Didier Deschamps.

Dominika Pawlik
Didier Deschamps Getty Images / Nils Petter Nilsson/Ombrello / Na zdjęciu: Didier Deschamps
Po tym, jak wyglądał początek meczu Francja - Peru, można było się spodziewać, że kibice zobaczą ogrom bramek. Faworyci byli nastawieni ofensywnie i robili bardzo dobre wrażenie. Skończyło się jednak tylko na golu Kyliana Mbappe.

- W pierwszej połowie mieliśmy więcej okazji, mogliśmy strzelić więcej bramek, ale po przerwie musieliśmy się już znacznie częściej bronić - wyjaśnił Didier Deschamps.

Po pierwszej połowie wyglądało to tak, jakby Francuzi oddali inicjatywę rywalom. - To pressing Peru sprawił, że musieliśmy skupić się na defensywie. Nie pomogło wejście Farfana, który dołączył do Guerrero. Nie potrafiliśmy odzyskać rytmu z pierwszej części meczu - dodał.

Fani Trójkolorowych, choć mogą być zadowoleni z punktów i wywalczonego awansu, nie są pocieszeni stylem prezentowanym przez drużynę. Szkoleniowiec nie widzi w tym niczego dziwnego. - Jeśli chcesz w każdym meczu wysoko wygrywać, to nie przyjeżdżaj na mundial - skwitował.

W ostatnim grupowym meczu Francuzi zagrają z reprezentacją Danii. - Będziemy chcieli utrzymać pierwsze miejsce w grupie - zakończył Deschamps.