komentarz

Skończyło się na golu kontaktowym Korei Południowej. Komplet punktów dla Meksyku.

90+3

Gol! Strzelił Heung-Min Son. Asystował mu Jae-Sung Lee.

Błysk gwiazdora reprezentacji Korei Południowej. Heung-Min Son miał dużo miejsca przed polem karnym przeciwnika, więc ułożył sobie futbolówkę na lewej stopie i huknął z dystansu w sam narożnik bramki Meksyku!

47
14
14
19
30
90+1

Momentami aż żenują nieustannie faule Korei Południowej. To nie przypadek. Robi to w drugim meczu z rzędu.

7
4
7
5
9
90

Doliczone minimum pięć minut do regulaminowego czasu.

10
6
7
5
4
89

Javier Hernandez - jeden z bohaterów spotkania.

8
1
88

Heung-Min Son próbował zdobyć gola kontaktowego po indywidualnym ataku. Zakończył go jednak niecelnym strzałem, po którym pozostało z grymasem wypisanym na twarzy spojrzeć w niebo.

7
7
4
2
4
87

Mniejsza liczba ciekawych akcji nie przeszkadza publiczności w zabawie. Na trybunach trwa już fiesta z okazji drugiego zwycięstwa Meksyku w mistrzostwach świata.

9
7
2
1
3
85

Pięć minut do końca regulaminowego czasu. W ostatnim okresie spotkania kolejne brzydkie przewinienia Koreańczyków, które odbierają Meksykanom ochotę do finezyjnego grania.

3
3
3
1
3
84

Korea Płd.. Schodzi: Min-Woo Kim. Wchodzi: Chul Hong.

5
8
3
2
2
80

Żółtą kartkę otrzymał Woo-Young Jung za uderzenie łokciem Javiera Hernandeza.

75

Guillermo Ochoa wybrał się na wycieczkę w stylu Wojciecha Szczęsnego. Koreańczycy nie byli go w stanie ukarać golem za niefrasobliwość, po czym ukarali go faulem.

11
9
6
6
2
74

Javier Hernandez doczekał się swojego jubileuszowego gola.

4
2
1
1
1
73

Milorad Mazić stracił cierpliwość wobec notorycznie faulujących w drugim meczu z rzędu Koreańczyków. Ich występ w mistrzostwach świata przebiega pod znakiem nieczystej walki.

3
5
4
2
4
72

Żółtą kartkę otrzymał Seung-Woo Lee za faul na Miguelu Layunie.

2
3
2
3
1
71

Meksyk. Schodzi: Hirving Lozano. Wchodzi: Jesus Corona.

2
5
1
1
1
69

Hee-Chan Hwang nie mógł zaskoczyć bramkarza Meksyku swoim uderzeniem zza pola karnego. Guillermo Ochoa położył się na murawie i jeszcze przez sekundę czekał zanim doleciała do niego piłka.

66

Gol! Strzelił Javier Hernandez. Asystował mu Hirving Lozano.

Meksykanie zabrali piłkę przeciwnikom w centrum boiska i przeprowadzili zabójczy kontratak. Hirving Lozano zrewanżował się Javierowi Hernandezowi za asystę z meczu z Niemcami. Chicharito ze stoickim spokojem położył sobie defensora w polu karnym i pokonał płaskim strzałem bramkarza. To 50. gol Javiera Hernandeza w reprezentacji Meksyku.

58
22
7
6
5
64

Korea Płd.. Schodzi: Se-Jong Ju. Wchodzi: Seung-Woo Lee.

5
9
5
5
4
63

Żółtą kartkę otrzymał Yong Lee za kopnięcie w kostkę Hirvinga Lozano.

5
4
2
3
2
62

Carlos Salcedo ustawił się idealnie we własnym polu karnym i zablokował mocne uderzenie Koreańczyka z kilkunastu metrów. Guillermo Ochoa mógłby mieć problem z obronieniem niebezpiecznej próby.

2
4
2
1
1
60

Kwadrans po przerwie za kibicami. Ucieka czas Koreańczykom. Starają się atakować, jednak większość z ich akcji nie sprawia problemu Meksykanom.

4
6
3
3
4
57

Żółtą kartkę otrzymał Young-Gwon Kim za przerwanie faulem ataku Carlosa Veli.

56

Koreańczycy jak faulowali tak nadal faulują. Andres Guardado dośrodkował z rzutu wolnego prosto w rękawice Hyeon-Woo Jo. Wykazał się również Guillermo Ochoa po mocnym strzale.

2
3
2
53

Domagali się rzutu karnego Koreańczycy, a dostali jedynie rzut rożny. Po jego krótkim rozegraniu strzał po ziemi prosto do koszyczka dobrze ustawionego Guillermo Ochoy.

3
4
3
52

Drugie w tym meczu uderzenie Hirvinga Lozano i ponownie futbolówka przeleciała ponad bramką Hyeon-Woo Jo. Poprawiał również z dystansu Javier Hernandez z identycznym skutkiem.

4
4
4
3
3
50

Miguel Layun wpadł między kilku przeciwników z Korei Południowej, gdzie zadziałała na niego siła złego na jednego. Tylko wrzut z autu dla reprezentacji Meksyku.

4
5
2
1
1
48

Korea Południowa z nowymi pomysłami na wyrównanie. Długo trwała narada selekcjonera ze współpracownikami, a czy ich koncepcja wypali, pokaże czas.

16:16

Meksyk ma czego bronić po powrocie z szatni.

3
4
16:16

Meksyk na prowadzeniu po pierwszej połowie.

45

Doliczona minuta.

2
2
2
43

Mocniej zapachniało drugim golem Meksyku niż wyrównaniem. Ożywił publiczność indywidualnym atakiem Hirving Lozano. Po wymanewrowaniu defensora i rajdzie w pole karne młodzian huknął nieco za wysoko z kilkunastu metrów.

1
3
1
2
5
41

Ostatnie szanse Koreańczyków na wyrównanie przed końcowym gwizdkiem w pierwszej połowie.

2
4
1
2
2
39

Nie pierwsza w tym spotkaniu szarża Heung-Min Sona. Jego przyjęcie pozostawiało trochę do życzenia i dzięki temu Guillermo Ochoa miał łatwiejsze zadanie w pojedynku.

37

Nie udało się Meksykanom oddać strzału po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Piłka szybko wróciła jednak w ich posiadanie. Mają blisko 75 procent jej posiadania.

4
3
1
34

Przerwa w grze była spowodowana urazem Koreańczyka. Yong Lee nie zamierza opuszczać boiska i za moment będzie ponownie pilnować prawego skrzydła.

31

Heung-Min Son próbował wyrównać strzałem z rzutu wolnego z 25. metra. Guillermo Ochoa nie musiał interweniować, ponieważ gwiazdor koreańskiego futbolu spudłował.

5
3
1
4
3
30

Kontrola meczu w wykonaniu Meksyku po zmianie wyniku. Drużyna Juana Carlosa Osorio wpuściła Koreańczyka we własne pole karne zaledwie na sekundę.

9
3
6
3
2
28

Korea Południowa straciła drugiego gola z rzutu karnego w mistrzostwach świata. Brakowało metra, a straciłaby kolejnego z ruchomej piłki. Carlos Vela chybił z kilkunastu metrów po składnej akcji swojego zespołu.

Gol! Strzelił Carlos Vela.

Pewne uderzenie z rzutu karnego do bramki po uprzednim zmyleniu golkipera i Meksyk wyszedł na prowadzenie! Idą El Tri po drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata.

68
33
12
12
11
24

Rzut karny dla Meksyku. Hyun-Soo Jang poszedł nierozsądnie na wślizgu i dotknął piłkę ręką po wstrzeleniu Andresa Guardado. Wielka szansa na gola dla El Tri.

35
13
9
9
9
22

Koreańczycy poradzili sobie z zatrzymaniem leniwego ataku El Tri i natychmiast przeszli z fazy obrony do ofensywy. Akcja Azjatów zakończyła się dwoma strzałami Heung-Min Sona. Z trudem blokowali Guillermo Ochoa oraz jego pomocnik z pola.

3
3
2
1
2
19

Selekcjoner Korei Południowej domagał się żółtego kartonika dla Carlosa Salcedo za przewinienie na Heung-Min Sonie. Nie minęła minuta i już faulowali w rewanżu Azjaci.

2
6
1
4
18

Koreańczycy czekają na pierwszego gola swoich reprezentantów w mistrzostwach świata w Rosji.

2
2
3
1
2
17

Ekipa z Azji w ataku pozycyjnym. Nie potrwał od długo. Min-Woo Kim wbiegł prosto na Meksykanina w bocznym sektorze boiska.

2
1
1
1
2
15

Jedno się nie zmieniło w stosunku do meczu Koreańczyków ze Szwedami. Azjaci ponownie grają bezpardonowo i popełnili osiem fauli w kwadrans.

2
3
1
1
4
13

Błyskawiczna riposta i Yong Lee mógł wyprowadzić na prowadzenie Koreę Południową! Defensor pobiegł odważnie w pole karne Meksyku i oddał strzał po miękkiej wrzutce Hee-Chan Hwanga. W ostatnim momencie blokowali zawodnicy ze strefy CONCACAF.

6
6
5
5
6
12

Wyczekiwane uderzenie po wrzutce z rzutu wolnego. Futbolówka spadła na głowę Javiera Hernandeza, który wygrał walkę o pozycję i strzelił nieznacznie obok słupka.

4
3
3
2
3
11

Kibice nie zobaczyli jeszcze niebezpiecznego strzału. W meczu Meksyku z Niemcami uderzenie było prawie co minutę.