Przed MŚ 2014: Ivan Perisić dał Chorwacji zwycięstwo, Rosjanie tylko z remisem

Ivan Perisić poprowadził swój zespół do zwycięstwa w pierwszym meczu kontrolnym przed mundialem. Rosjanie prowadzili z Norwegią od 3. minuty, ale ostatecznie tylko zremisowali.

Konrad Kostorz
Chorwaci wystąpili w niemal najsilniejszym składzie z duetem Ivica Olić - Mario Mandzukić w linii ataku. W wyjściowej jedenastce zabrakło jedynie Luki Modricia, który jeszcze tydzień temu rywalizował w finale Ligi Mistrzów.

Przeciwko Malijczykom drużyna Niko Kovaca nie zachwyciła, ale dzięki skuteczności Ivana Perisicia odniosła zwycięstwo. Gwiazdor VfL Wolfsburg zachował zimną krew, dwukrotnie stając oko w oko z bramkarzem.

Zanim 12 czerwca Chorwacja zmierzy się z Brazylią na inaugurację mundialu, sześć dni wcześniej zagra towarzysko z Australią.

Rosja rozegrała już drugi pojedynek towarzyski przed mundialem. Po zwycięstwie 1:0 nad Słowacją po golu Aleksandra Kierżakowa przyszedł czas na remis z Norwegami. Już w 3. minucie błysnął Oleg Szatow, który po świetnym dryblingu oddał uderzenie nie do obrony dla bramkarza.

Drużyna Fabio Capello wypuściła z rąk zwycięstwo w 77. minucie, kiedy celną "główką" popisał się Anders Konradsen i pokonał Igora Akinfiejewa. Rosja na mundialu po raz pierwszy zagra dopiero 17 czerwca, a wcześniej zmierzy się jeszcze z Marokiem (6 czerwca).