Cała kadra Rosji mogła być na dopingu na mistrzostwach świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji
Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: reprezentacja Rosji
zdjęcie autora artykułu

Cała 23-osobowa kadra Rosji mogła być na dopingu podczas mistrzostw świata w 2014 roku - piszą o tym "The Guardian" oraz "The Sun".

W tym artykule dowiesz się o:

Rosjanie od dłuższego czasu są na celowniku komisji antydopingowej. Głównie są na niej sportowcy z innych dyscyplin niż futbol. Jednak teraz w mediach pojawiły się doniesienia, że cała 23-osobowa kadra Rosjan, którzy byli na mistrzostwach świata w 2014 roku w Brazylii, mogła być na dopingu.

Rosjanie na tym mundialu nie wyszli z grupy. Tylko zremisowali z Koreą Południową oraz Algierią oraz przegrali z Belgią.

Na liście 1000 nazwisk, na której znajdują się podejrzani rosyjscy sportowcy, jest 34 piłkarzy. Dopiero co reprezentacja tego kraju przegrała w Pucharze Konfederacji, a za rok będzie gościć na mundialu najlepsze drużyny świata.

Dla FIFA to bardzo niekomfortowa sytuacja i nabiera wody w usta: - FIFA nadal bada zarzuty skierowane przeciwko rosyjskim piłkarzom - oznajmił rzecznik organizacji.

Istnieje przekonanie, że proceder dopingowy w Rosji działał za zgodą władz w tym kraju, a także był przez nie wspomagany.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca 2018 roku.

ZOBACZ WIDEO: Kontuzja kręgosłupa przerwała karierę polskiego rajdowca. Teraz jest gotów, by wrócić

Źródło artykułu: