Kontuzja Hulka na dwa dni przed meczem z Meksykiem

Na dwa dni przed meczem 2. kolejki fazy grupowej mistrzostw świata z Meksykiem kontuzji doznał skrzydłowy reprezentacji Brazylii - Hulk.

Maciej Kmita

Gwiazdor Canarinhos i Zenitu Sankt-Petersburg swój udział w niedzielnym treningu drużyny Luiza Felipe Scolariego zakończył już po 15 minutach z powodu kontuzji mięśnia lewego uda. Brazylijczyk urazu nabawił się podczas oddawania strzału. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest to kontuzja, ale 27-latek nie był w stanie kontynuować treningu.

Hulk jest ważnym ogniwem w drużynie Scolariego. W przedmundialowych sparingach zawsze znajdował się w wyjściowym składzie Brazylii i nie inaczej było w meczu otwarcia z Chorwacją. Boisko opuścił jednak już w 68. minucie przy stanie 1:1, a po jego zejściu gospodarze turnieju zdobyli dwie bramki, które dały im inauguracyjne zwycięstwo.

Brazylia zagra z Meksykiem już we wtorek w Fortalezie.