Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Vicente del Bosque: Odpadamy zasłużenie, ale przynajmniej graliśmy ofensywnie

Selekcjoner Hiszpanii uważa, że o niepowodzeniu na mundialu zadecydowała bardzo słaba skuteczność jego drużyny. - To nie czas na dokonywanie ocen - przekonuje jednak Vicente del Bosque.
Konrad Kostorz
Konrad Kostorz

Reprezentacja Hiszpanii została w Brazylii brutalnie sprowadzona na ziemię. Po wygraniu trzech kolejnych wielkich imprez La Furia Roja z kretesem przegrała z Holandią i nie sprostała także Chile. W dwóch pojedynkach dała sobie wbić aż siedem goli! - Uważam, że odpadamy z mundialu zasłużenie, ale przynajmniej pokazywaliśmy charakter, grając ofensywnie i do przodu. Nie potrafiliśmy jednak wykazać się skutecznością przed bramką przeciwnika, trochę brakowało nam szczęścia - tłumaczy zasmucony Vicente del Bosque.

- Włożyliśmy ogromny wysiłek w przygotowania i występ na mundialu. Mieliśmy jak najlepsze intencje, ale czegoś zabrakło. Być może nie zaprezentowaliśmy wystarczającej aktywności w grze - zastanawia się selekcjoner. - Nie pora na dokonywanie ocen i wyciąganie wniosków. To będzie możliwe dopiero po refleksji i przeprowadzeniu dokładnej analizy - dodaje.


Doświadczony szkoleniowiec uważa, że przygotowując zespół do występu w Brazylii, nie popełnił błędów. - W ciągu 25 dni spędzonych razem wykonywaliśmy porządną pracę i sądziliśmy, iż jesteśmy dobrze przygotowani. Wszystko wyglądało bardzo dobrze, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna... Nie sądzę, by kondycja zawodników była nienależyta i miała wpływ na niepowodzenie. Druga połowa w meczu z Holandią i pierwsza przeciwko Chile zrobiły różnicę - przekonuje.

Czy del Bosque, którego kontrakt z federacją wygasa dopiero w 2016 roku, pożegna się ze stanowiskiem? - Nie zamierzam od razu zastanawiać się nad przyszłością moją i reprezentacji. Jest na to zbyt wcześnie - wyznał 63-latek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Czy Vicente del Bosque powinien podać się do dymisji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
marca.com / as.com
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×