Dalsze losy selekcjonerów MŚ 2014, czyli Teatr Marzeń, Bosfor, zwolnienia i nowe kontrakty

Jakie są dalsze losy selekcjonerów uczestników MŚ 2014? Blisko połowa z nich po turnieju zachowała swoje posady, a trzech z tych, którzy opuścili stanowiska, już znalazło nowych pracodawców.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Zacznijmy od selekcjonerów pierwszej "4". Trener mistrzów świata Joachim Loew na mocy podpisanego przed mistrzostwami kontraktu pozostanie na stanowisku co najmniej do 2016 roku. To oznacza, że będzie pracował z kadrą Niemiec całą dekadę. - Nie po to przedłużałem kontrakt do 2016 roku, żeby go później nie wypełnić. Potrzebowałem nieco czasu, żeby ochłonąć po ogromnych emocjach, które pojawiły się w trakcie mundialu i po jego zakończeniu. Nie miałem jednak żadnych wątpliwości, że nie czeka mnie nic lepszego od prowadzenia reprezentacji do Euro 2016 roku we Francji - mówi niemiecki selekcjoner Loew.
Alejandro Sabella którego Argentynę Niemcy ograli w finale mundialu, jeszcze przed decydującym o złocie meczem zapowiedział, że po turnieju pożegna się z reprezentacją. Posad nie zachowali - i również z własnej woli - selekcjonerzy pozostałych drużyn, które znalazły się w czołowej "czwórce" MŚ. Louis van Gaal jeszcze na długo przed mundialem zdradził, że po turnieju opuści Holandię niezależnie od wyniku, a tuż przed startem imprezy został oficjalnie zaprezentowany jako nowy menedżer Manchesteru United. Na scenie Teatru Marzeń ma posprzątać po Davidzie Moyesie.

Luiz Felipe Scolari z kolei zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Brazylii po porażkach z Niemcami w półfinale i z Holandią w meczu o 3. miejsce. Choć pod jego wodzą Canarinhos awansowali do półfinału MŚ po raz pierwszy od 12 lat, postanowił ustąpić ze stanowiska. Schedę po nim przejął Dunga, który prowadził już Brazylijczyków w latach 2006-2010, a opiekunem Oranje po raz drugi w karierze zostanie Guus Hiddink. Jego pierwsza kadencja trwała w latach 1994-1998. Następa Sabelli nie jest jeszcze znany.

Losy selekcjonerów pierwszej "4" MŚ 2014:

Selekcjoner Drużyna Wynik na MŚ Dziś Następca
Joachim Loew Niemcy mistrz świata kontrakt do 2016 roku -
Alejandro Sabella Argentyna II miejsce zrezygnował nieznany
Louis van Gaal Holandia III miejsce zrezygnował - dziś Manchester United Guus Hiddink
Luiz Felipe Scolari Brazylia IV miejsce zrezygnował Dunga

 

Który z wolnych selekcjonerów pracujących na MŚ 2014 powinien zastąpić Adama Nawałkę w roli opiekuna reprezentacji Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (8)
 • pawbed Zgłoś komentarz
  W mojej opinii najlepsi na tych MŚ trenerzy to Halilhodzić i Van Gaal.
  • wislok Zgłoś komentarz
   Rozumiem,że SF już uznały,że Nawałkę należało by zmienić :)
   • -K- Zgłoś komentarz
    Pinto!!!! Number One. Kostaryka to byla rewelacja MS.
    • WEZARD Zgłoś komentarz
     Połowa trenerów do wzięcia, sezon się zaczyna, przygotowania ruszyły i tylko trzech ma nową pracę, w tym tylko jeden w topowym klubie. Tak tylko mówię...
     • lopez Zgłoś komentarz
      Zauważyliście, że mało kogo zwalniają? W poważnych federacjach mierzą siły na zamiary i nikt nie oczekuje cudów. A u nas Engela, Janasa i Leo wieszać na drzewach chcieli za grę na MŚ
      Czytaj całość
      i Euro...
      • FCzech Zgłoś komentarz
       Za Nawałkę to bym każdego z nich brał. Nie mówię, że jest tragiczny, ale na pewno nie na polską kadrę. Potrzebujemy kogoś zza granicy - może właśnie jeden z tych by się sprawdził?
       • klops22 Zgłoś komentarz
        Brałbym tego z Kostaryki za Nawałkę bez zastanowienia. Gość jest trochę jak Mourinho, piłkarze wskoczą za nim w ogień, a nie jak za Nawałką, co nawet ręki pod letnią wodą nie
        Czytaj całość
        wsuną
        • FCzech Zgłoś komentarz
         No to mamy dowód na to, że mistrzostwa świata nie zawsze promują.