Wielki pechowiec w końcu sięgnął po złoto mistrzostw świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Marco Odermatt
PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Marco Odermatt

Marco Odermatt przełamał pecha i zdobył w niedzielę złoty medal mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Szwajcar triumfował w zjeździe.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=74616]

Marco Odermatt[/tag] świetnie radzi sobie w Pucharze Świata 2022/23 w narciarstwie alpejskim, bo pozostaje liderem klasyfikacji generalnej cyklu. Na mistrzostwa świata, odbywające się w Meribel i Courchevel, przyjechał z wielkimi nadziejami. Dwa pierwsze starty okazały się jednak dla niego bardzo pechowe.

Najpierw Szwajcar został zdyskwalifikowany w kombinacji za ominięcie jednej z bramek. W supergigancie z kolei otarł się o medal, zajmując czwartą lokatę. W niedzielę w końcu jednak dopiął swego. Trasę zjazdu pokonał w czasie 1:47,05 i sięgnął po złoto mistrzostw świata.

Odermatt zaczął wolno w porównaniu do rywali, ale z każdym kolejnym sektorem nabierał tempa. Ostatecznie o 0,48 sekundy wyprzedził Aleksandra Aamodta Kilde, natomiast brąz wywalczył Kanadyjczyk - Cameron Alexander (ze stratą 0,89 sekundy do triumfatora).

Co ciekawe, Odermatt nigdy wcześniej nie wygrał zawodów Pucharu Świata w zjeździe. - To był dla mnie idealny przejazd. Być może najlepszy, jaki kiedykolwiek zaprezentowałem - skomentował Szwajcar, cytowany przez oficjalną stronę Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Dla Szwajcara jest to pierwszy medal mistrzostw świata w karierze. A przed nim jeszcze jego ulubiona konkurencja - slalom gigant (w piątek).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty