Maria Pietilae-Holmner zwyciężyła w Aare

Maria Pietilae-Holmner wygrała slalom w Aare. Drugą pozycję zajęła Tina Maze, a trzecią - Frida Hansdotter. Taka kolejność była już po pierwszym przejeździe. Polki nie startowały.

Zawody w Aare były bardzo udane dla reprezentantek Szwecji. Piątkowy slalom gigant na drugiej pozycji ukończyła Sara Hector. Dzień później na podium znalazły się dwie Szwedki. Maria Pietilae-Holmner odniosła trzecie zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Pierwszy raz była najlepsza 28 listopada 2010 roku w Aspen, a drugi - 2 stycznia 2011 w Monachium.

[ad=rectangle]

Pietilae-Holmner uzyskała o sześć setnych sekundy lepszy czas od Tiny Maze. Słowenka zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zdobyła już 560 punktów.

Na czwartej pozycji uplasowała się Mikaela Shiffrin, która miała najlepszy czas drugiego przejazdu. Frida Hansdotter wyprzedziła Amerykankę o dwie setne sekundy.