Alpejski PŚ: Lara Gut wróciła na szczyt. Szwajcarka najlepsza w supergigancie

Lara Gut zwyciężczynią supergiganta alpejskiego Pucharu Świata w Cortinie d'Ampezzo. Szwajcarka nieznacznie wyprzedziła Włoszkę Johannę Schnarf. Dominatorka stoków Mikaela Shiffrin nie ukończyła przejazdu.

Marcin Górczyński
Lara Gut-Behrami Getty Images / Christophe Pallot/Agence Zoom / Na zdjęciu: Lara Gut-Behrami
Szwajcarka powetowała sobie 15. miejsce z piątkowego zjazdu. W supergigancie uśmiechnęło się do niej szczęście - z Włoszką Johanną Schnarf wygrała o 0,14 s. Co ciekawe, dla drugiej na mecie zawodniczki to dopiero drugie podium w karierze, a za kilka miesięcy skończy 34 lata. Trzecia lokata dla mistrzyni świata 2017, Nicole Schmidhofer.

Gut wygrała po raz 24., ale na triumf czekała niemal równo rok. 28 stycznia 2017 roku także okazała się najlepsza w Cortinie d'Ampezzo, z tym, że w zjeździe. Przez ostatnie miesiące dochodziła do formy po zerwaniu więzadeł krzyżowych w lutym 2017 r.

Dzięki zwycięstwu, Szwajcarka objęła prowadzenie w pucharowej klasyfikacji supergiganta. Dotychczasowa liderka, Tina Weirather z Liechtensteinu była piąta.

Zdecydowanie najlepsza w tegorocznym Pucharze Świata Mikaela Shiffrin nie ukończyła konkurencji. Amerykanka, która znacznie poprawiła osiągnięcia w konkurencjach szybkościowych, nie nawiązała do swojego trzeciego miejsca z piątkowego zjazdu. Dużą niespodziankę jest też wypadnięcie z trasy Włoszki Sofii Goggii, jednej z najlepszych specjalistek od supergiganta.