Alpejski PŚ. Włoski dublet w Rosa Chutor. Federica Brignone najlepsza w supergigancie

Federica Brignone wygrała supergigant alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywany na olimpijskiej trasie w Rosa Chutor. Włoszka zanotowała czwarte zwycięstwo w sezonie. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Sofia Goggia. Podium uzupełniła Joana Haehlen.

Adrian Nuckowski
Federica Brignone PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Na zdjęciu: Federica Brignone
Tym razem pogoda okazała się dla zawodniczek bardziej łaskawa, choć rywalizację utrudniały opady śniegu. Dzień wcześniej zawody zostały odwołane z powodu fatalnych warunków atmosferycznych.

Czwarte zwycięstwo obecnej zimy, a już trzynaste w karierze zapisała na swoim koncie Federica Brignone. Alpejka z Mediolanu nie miała sobie równych uzyskując czas 1:25.33, dzięki czemu awansowała na pozycję liderki w klasyfikacji supergigantowej.

Drugą pozycję zajęła jej rodaczka Sofia Goggia. Czołową trójkę uzupełniła Joana Haehlen. Szwajcarka po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów tej rangi. Debiutowała na nim tydzień wcześniej (24 stycznia 2020), zajmując 3. pozycję w Bansko.

Na starcie zabrakło liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mikaeli Shiffrin. Nie wystartowały także reprezentantki Polski.