Alpejski PŚ. Upragnione zwycięstwo Aleksandra Aamodta Kilde. Norweg najlepszy w supergigancie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / David Geieregger/SEPA.Media  / Na zdjęciu: Aleksander Aamodt Kilde
Getty Images / David Geieregger/SEPA.Media / Na zdjęciu: Aleksander Aamodt Kilde

Aleksander Aamodt Kilde odniósł zwycięstwo w superggiancie alpejskiego Pucharu Świata, rozegranego w austriackim Saalbach-Hinterglemm. Norweg po raz piąty stanął na podium w tym sezonie, ale pierwszy na najwyższym jego stopniu.

W tym artykule dowiesz się o:

Zaplanowany pierwotnie na godzinę 11:00 supergigant mężczyzn w Saalbach-Hinterglemm rozpoczął się z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. Powodem była fatalna widoczność, która uniemożliwiła planowe rozpoczęcie zmagań. Jury podjęło jednocześnie decyzję o skróceniu trasy z uwagi na zwiększenie bezpieczeństwa zawodników.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie, a czwarte w karierze zanotował Aleksander Aamodt Kilde. Norweg czterokrotnie stawał już na drugim stopniu podium obecnej zimy. Kilde został jednocześnie nowym liderem w klasyfikacji supergiganta oraz generalnej Pucharu Świata.

Tuż za nim, ze stratą 0,15 s. uplasował się Mauro Caviezel. Szwajcar dzień wcześniej zajął trzecią pozycję w zjeździe. Czołową trójkę uzupełnił triumfator tegoż zjazdu, Thomas Dressen.

Rywalizacji w Saalbach-Hinterglemm nie ukończyli m.in. aktualny mistrz olimpijski w supergigancie, Matthias Mayer oraz lider klasyfikacji zjazdu, Beat Feuz.

Na starcie zabrakło reprezentantów Polski.