Alpejski PŚ. Marco Odermatt znokautował rywali. Szwajcar tuż za plecami lidera klasyfikacji generalnej

Marco Odermatt odniósł przekonujące zwycięstwo w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze. Szwajcar jest już bardzo blisko pozycji lidera klasyfikacji generalnej.

Adrian Nuckowski
Marco Odermatt PAP/EPA / IGOR KUPLJENIK / Na zdjęciu: Marco Odermatt
23-latek zajmował dopiero czwartą pozycję na półmetku rywalizacji, tracąc 0,61 s. do swojego rodaka Loica Meillarda, który był liderem. Drugie miejsce zajmował lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Alexis Pinturault (strata 0,11 s.), a trzecie potwierdzający wysoką formę w ostatnich tygodniach, Stefan Brennsteiner (strata 0,52).

Drugi przejazd to jednak absolutna demonstracja siły Marco Odermatta.
Szwajcar zanotował w nim najlepszy czas, nokautując najgroźniejszych rywali. Dość powiedzieć, że nad drugim w zawodach Meillardem uzyskał łącznie ponad sekundę przewagi! Drugie podium w karierze i jednocześnie obecnej zimy wywalczył Brennsteiner.

Odermatt został nowym liderem w rankingu najlepszych gigancistów sezonu 2020/2021, a w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata traci już tylko 31 punktów do Pinturaulta. Francuz zajął w sobotniej rywalizacji czwarte miejsce.