Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny namiastką Pucharu Świata. Gwiazdy skoków w Zakopanem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Klemens Murańka
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Klemens Murańka
zdjęcie autora artykułu

Nie ma Pucharu Świata, jest Puchar Kontynentalny w Zakopanem. Pojawią się tam zawodnicy, którzy poziomem przerastają PK, ale zależy im na utrzymaniu lub odzyskaniu rytmu startowego.

Gdyby nie decyzja norweskich władz o odwołaniu turnieju Raw Air, właśnie ekscytowalibyśmy się jego rozpoczęciem. Tymczasem kluczowym wydarzeniem weekendu będą nie zawody Pucharu Świata, a zmagania w drugiej lidze, czyli w Pucharze Kontynentalnym. Do Zakopanego przyjechało ponad 65 zawodników.

W tym gronie zobaczymy 12 reprezentantów Polski, w tym m.in. Klemensa Murańkę oraz Jakuba Wolnego, którzy jeszcze niedawno rywalizowali na mistrzostwach świata w Oberstdorfie (sprawdź pełny skład Polaków na PK).

Ale poza nimi będą jeszcze większe nazwiska świata skoków narciarskich. Przede wszystkim wymienić tu trzeba Petera Prevca, który szuka rytmu startowego i będzie chciał go odzyskać na Wielkiej Krokwi. Dla najstarszego z braci Prevców będzie to pierwszy występ w PK od 12 lat (WIĘCEJ).

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz wpadł na świetny pomysł. "Musiał mnie do tego przekonać"

Z grona zawodników, którzy brali udział w MŚ w Oberstdorfie, zobaczymy też między innymi Andersa Haare, Cene Prevca, czy Manuela Fettnera. Będą to zdecydowanie najmocniej obsadzone zawody PK w tym sezonie i możemy być pewni, że emocji w nich nie zabraknie.

Przypomnijmy, że aktualnie w tym cyklu przewodzi Markus Schiffner przed Ulrichem Wohlgenanntem i obu tych Austriaków również zobaczymy na Wielkiej Krokwi.

Niepokojące są natomiast prognozy dla Zakopanego na cały weekend. Podczas sobotniego konkursu podmuchy wiatru mogą osiągać nawet prędkość 6-7 m/s, natomiast podczas niedzielnego w granicach 4 m/s.

O 14:30 w sobotę rozpocznie się trening, później seria próbna (15:30), a konkurs wystartuje o 16:50. W niedzielę natomiast seria próbna zaplanowana jest na 9:30, a konkurs na 10:30.

Źródło artykułu:
Komentarze (1)
avatar
tomas68
13.03.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
" DZIŚ WIELKIE SKAKANIE W ZAKOPANEM " policji z mandatami.