Alpejski PŚ. Znakomite zakończenie sezonu w wykonaniu Maryny Gąsienicy-Daniel

Maryna Gąsienica Daniel świetnie zakończyła sezon 2020/21. Polka zajęła 10. miejsce w zawodach slalomu giganta w Lenzerheide.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Maryna Gąsienica-Daniel przyjechała na zawody do Lenzerheide, odczuwając jeszcze skutki upadku sprzed kilku dni w Jasnej. Dyskomfort zdrowotny nie przeszkodził jednak reprezentantce Polski skutecznie walczyć o wysokie lokaty.

Gąsienica-Daniel w pierwszym przejeździe slalomu giganta, wpadła na metę z czasem 1:13,07, co na tym etapie zmagań dawało jej 11. miejsce. Prowadziła Mikaela Shiffrin, która była szybsza od Polki o blisko dwie sekundy (1:11,08).

W drugim przejeździe Gąsienica-Daniel spisała się jeszcze lepiej. Pokonała go w czasie 1:09,27 - był to ósmy czas tego przejazdu, a w całych zawodach pozwolił Polce przesunąć się z 11. na 10. miejsce. Wyprzedziła utytułowaną Petrę Vlhovą i nie kryła wielkiej radości ze swojego występu.

Triumfowała zawodniczka z Nowej Zelandii, Alice Robinson. Na półmetku była czwarta, ale znakomicie pokonała trasę w drugim przejeździe i awansowała na szczyt. Shiffrin zajęła ostatecznie drugie miejsce (0,28 sek. straty do Robinson), a podium uzupełniła Metra Hrovat (0,48 sek. straty do Robinson).

Maryna Gąsienica-Daniel zakończyła sezon 2020/21 na 14. miejscu w klasyfikacji slalomu giganta.