ME U-18: drugi medal w ciągu kilku minut. Piotr Goździewicz trzeci w pchnięciu kulą

Zaledwie kilka minut trzeba było czekać na drugi medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy U-18. Na najniższym stopniu podium w finale pchnięcia kulą stanął Piotr Goździewicz.

Mateusz Kozanecki
Pchnięcie kulą Getty Images / Michael Steele / Pchnięcie kulą
Fantastyczną walkę o złoto stoczyli Aliaksiej Aleksandrowycz i Carmelo Musci. Białorusin jako pierwszy złamał granicę 20 metrów, a niedługo później na czoło stawki wskoczył Włoch. Aleksandrowycz niezwykle szybko odpowiedział pchnięciem na odległość 20.97 m, co jest najlepszym wynikiem na świecie w tym sezonie wśród zawodników do lat 18.

Na trzecim miejscu zmagania ukończył Piotr Goździewicz. 17-latek z Kalisza nie zdołał zbliżyć się do swojego rekordu życiowego (20.07 m). W trzeciej serii pchnął na 18.88 m. Podopieczny trenera Marcina Małeckiego osiągał później podobne rezultaty, ale wyniku nie poprawił.

W obsadzie finału pojawił się jeszcze Wojciech Marok. 16-letni zawodnik brał jednocześnie udział w konkursie rzutu dyskiem (zajął tam czwarte miejsce - dop. MK). W finale pchnięcia kulą nie zmierzono mu żadnej odległości, wobec czego drugi z reprezentantów Polski nie został sklasyfikowany.

Na tę chwilę Biało-Czerwoni mają w swoim dorobku dwa brązowe medale wywalczone przez Gracjana Kozaka w rzucie dyskiem i Piotra Goździewicza w pchnięciu kulą.