Polska - Tahiti 4:5 w Pucharze Interkontynentalnym w piłce nożnej plażowej

W pierwszym meczu Pucharu Interkontynentalnego 2016 w piłce nożnej plażowej Polacy przegrali z reprezentacją Tahiti 4:5.

Piotr Ziemka
Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera / Polacy doznali kolejnej porażki w Europejskiej Lidze Beach Soccera
We wrześniu polscy piłkarze wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata 2017. Pokonali wtedy między innymi: Ukraińców, Rosjan, Włochów oraz Szwajcarów. Na początku listopada przyszedł czas na rywalizację z najlepszymi zespołami z innych kontynentów. Polacy znaleźli się w grupie A rozgrywanego w Dubaju turnieju wraz z: Tahiti, Brazylią oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Po pierwszej tercji prowadzili Biało-Czerwoni. Pierwszą bramkę meczu zdobyli jednak Tahitańczycy. W 109. sekundzie Macieja Marciniaka pokonał Naea Bennett. Podopieczni Marcina Stanisławskiego odpowiedzieli błyskawicznie. Po podaniu Bogusława Saganowskiego wyrównał Witold Ziober. W piątej minucie Biało-Czerwoni mieli rzut rożny. Tomasz Lenart podał do syna Jacka Ziobera i kapitan Biało-Czerwonych trafił po raz drugi.

W drugiej odsłonie meczu w polskiej bramce stał Szymon Gąsiński. W pierwszej minucie tej części gry zawodnicy z Tahiti zdobyli dwie bramki. Na 2:2 strzelił Heimanu Taiarui, a na 3:2 - Teva Zaveroni

W trzeciej minucie ostatniej tercji przewagę wicemistrzów świata z 2015 roku powiększył 39-letni Bennett. Natomiast 6 minut i 34 sekundy przed końcem znowu do siatki trafił MVP mistrzostw świata 2015 - Taiarui. Polacy przegrywali wtedy 2:5. Zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Po wyrzucie Marciniaka, Saganowski pokonał przewrotką najlepszego bramkarza mistrzostw świata 2015 - Jonathana Torohię. Ostatnią bramkę uzyskał z rzutu karnego Piotr Klepczarek.

Dla Polaków był to pierwszy mecz w rozgrywanym od 2011 roku Pucharze Interkontynentalnym. Zawodnicy z Oceanii w 2015 r. zdobyli srebrne medale tego turnieju. W Dubaju oprócz Biało-Czerwonych Europę reprezentują obrońcy mistrzowskiego tytułu - Rosjanie.

W środę rywalami Polaków będą Brazylijczycy. W grupie B Pucharu Interkontynentalnego 2016 znalazły się: Egipt, Iran, Rosja, a także Stany Zjednoczone. Do półfinałów zakwalifikują się po dwie najlepsze reprezentacje.

Polska - Tahiti 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Bramki: Witold Ziober (dwie: 1. minuta i 55. sekunda oraz 4:20), Bogusław Saganowski (31:14), Piotr Klepczarek (32:30) - Naea Bennett (dwie: 1:49 oraz 25:55), Heimanu Taiarui (dwie: 12:33 oraz 29:26), Teva Zaveroni (12:55).

Podstawowy skład Polaków: Maciej Marciniak, Bogusław Saganowski, Piotr Jesionowski, Tomasz Lenart, Witold Ziober.
Zmiennicy: Szymon Gąsiński, Dominik Depta, Filip Gac, Piotr Klepczarek, Karim Madani.

Podstawowy skład Tahitańczyków: Jonathan Torohia, Raimana Li Fung Kuee, Heimanu Taiarui, Teva Zaveroni, Naea Bennett.
Zmiennicy: Frank Revel, Marama Amau, Raimonana Bennett, Heiarii Tavanae, Patrick Tepa.