Beach soccer: bolesna przegrana z Turcją. Finałowy turniej ELBS bez Polaków

W trzecim, ostatnim dniu turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2018 w Mińsku Polacy przegrali z Turcją 7:9. Piłkarze trenowani przez Marcina Stanisławskiego stracili szansę na występ we wrześniowym turnieju finałowym.

Piotr Ziemka
Beach soccer WP SportoweFakty / Beach soccer
Polacy już po czterech minutach i 10 sekundach przegrywali aż 0:3. Zdołali doprowadzić do remisu 5:5, ale tuż po wyrównaniu, Turcy ponownie objęli prowadzenie. Ostatecznie Biało-Czerwoni przegrali 7:9. Dla Turków to pierwsze zwycięstwo w Europejskiej Lidze Beach Soccera i pierwsze punkty. Wcześniej przegrali pięć meczów, w tym cztery w regulaminowym czasie gry.

Reprezentacja Polski zakończyła część zasadniczą Europejskiej Ligi Beach Soccera z dorobkiem trzech punktów zdobytych w pierwszym spotkaniu ze Szwajcarią.

We wrześniowym, finałowym turnieju weźmie udział osiem reprezentacji z grona dwunastu występujących w najwyższej dywizji ELBS. Obecnie ostatnią premiowaną awansem pozycję zajmuje Azerbejdżan (6 pkt). Ostatni, piąty turniej eliminacyjny odbędzie się od 24 do 26 sierpnia w Niemczech, gdzie zmierzą się: gospodarze, Francja (obie te reprezentacje mają zero punktów po trzech spotkaniach), Hiszpania (9 pkt) oraz Rosja (8).

Polacy, którzy w ELBS 2017 zajęli ósmą lokatę, stracili też w niedzielę szansę na awans do Igrzysk Europejskich 2019. Aby wystąpić w Mińsku, musieli znaleźć się w najlepszej szóstce podczas turnieju finałowego.

Polska - Turcja 7:9 (2:4, 3:2, 2:3)

Gole: 0:1 Baris Terzioglu (1. minuta), 0:2 Baris (2.), 0:3 Volkan Yesilimak (5.), 1:3 Filip Gac (9.), 2:3 Jakub Jesionowski (9.), 2:4 Cem Keskin (12.), 3:4 Tomasz Poźniak (12.), 3:5 Cem (15.), 4:5 Jesionowski (16.), 5:5 Poźniak (19.), 5:6 Semih Turkmen (19.), 5:7 Baris (25.), 5:8 Baris (28.), 5:9 Cem (30.), 6:9 Jesionowski (35.), 7:9 Jesionowski (36.).