Drugi mecz Polski z Hiszpanią w 2021 r. Gol dla Biało-Czerwonych już w 31. sekundzie

Polacy przegrali z Hiszpanią 2:5 w drugiej kolejce fazy grupowej turnieju finałowego Europejskiej Ligi Beach Soccera 2021 w Portugalii.

PZ
Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii WP SportoweFakty / Reprezentacja Polski w piłce plażowej podczas turnieju w Portugalii
22 czerwca w eliminacjach do mistrzostw świata 2021 Polacy prowadzili z Hiszpanią 6:3, ale przegrali 6:7. Tym razem nie było tak zaciętego spotkania. Podopieczni selekcjonera Tomasza Wydmuszka objęli prowadzenie już w 31. sekundzie. Po wyrzucie Grzegorza Brochockiego z autu, głową gola zdobył Jakub Jesionowski. Minutę później w poprzeczkę trafił bramkarz Krystian Karolak, który zachował czyste konto w pierwszej tercji. W następnej odsłonie tak dobrze już nie było.

W 90. sekundzie drugiej części gry, wyrównał Eduard Suarez. Asystę zaliczył Antonio Mayor. Obaj ci Hiszpanie są znani z gry w Polsce, występowali w klubie BSC Boca Gdańsk. Po czterech minutach tej tercji było już 4:1. Podopieczni byłego bramkarza reprezentacji Hiszpanii, Cristiana Mendeza po faulach polskich piłkarzy, skutecznie wykonywali rzuty wolne. W 26. minucie Edu podwyższył na 5:1 i skompletował hat-tricka. Ostatniego gola meczu strzelił Patryk Pietrasiak, który przelobował zdobywcę Złotej Rękawicy za mistrzostwa świata 2013 - Francisca Jesusa Donę.

Biało-Czerwoni ostatnio pokonali Hiszpanów w lipcu 2017 roku podczas Europejskiej Ligi Beach Soccera. Podopieczni Marcina Stanisławskiego triumfowali wówczas po rzutach karnych. W sobotę rywalami Polaków będą Białorusini, którzy wygrali piątkowy mecz z Rosją. Po trzech tercjach i dogrywce było 5:5, a w karnych - 4:2.

Polska - Hiszpania 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Gole: 1:0 Jakub Jesionowski (1. minuta)
1:1 Eduard Suarez (14.)
1:2 Salvador Ardil Chiky (15.)
1:3 Eduard (15.)
1:4 Jose Arias (16.)
1:5 Eduard (26.)
2:5 Patryk Pietrasiak (26.)

Skład Polaków: Krystian Karolak, Grzegorz Brochocki, Filip Gac, Jakub Jesionowski, Mateusz Kilkaisz, Patryk Sobczak, Daniel Baran, Eryk Becker, Jakub Bistuła, Krystian Klawikowski, Patryk Pietrasiak, Michał Witkowski.

Skład Hiszpanów: Francisco Jesus Donaire, David Navarro, Jose Caro, Jose Arias, Eduard Suarez, Salvador Ardil Chiky, Antonio Mayor, Jose Cintas, Riduan Dris, Pedro Paredes, Domingo Cabrera, Pablo Lopez.