Polacy pokonali po karnych Hiszpanów w Europejskiej Lidze Beach Soccera

Reprezentanci Polski od meczu z Hiszpanią rozpoczęli rywalizację w Europejskiej Lidze Beach Soccera 2017. Biało-Czerwoni wygrali w portugalskim Nazare 7:6 po rzutach karnych.

Piotr Ziemka
Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze PAP / Marcin Obara / Polacy w 2016 roku wygrali europejskie eliminacje do mistrzostw świata w beach soccerze
Poprzedni mecz Polska - Hiszpania w piłce nożnej plażowej rozegrano we wrześniu 2016 roku podczas europejskich eliminacji do mistrzostw świata. Podopieczni Marcina Stanisławskiego przegrali wtedy 2:4. Później jednak wygrali już wszystkie spotkania i triumfowali w turnieju, podczas gdy wicemistrzowie świata z 2013 roku okazali się gorsi od Azerbejdżanu i nie znaleźli się w czołowej czwórce eliminacji.

Hiszpanie w czerwcu zostali zwycięzcami pierwszego turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera 2017 w Belgradzie (w najwyższej dywizji wystąpili poza nimi Francuzi, Niemcy i Rosjanie). Drużyna, której kapitanem jest Witold Ziober objęła prowadzenie już w 91. sekundzie - po strzale Jakuba Jesionowskiego. Ten sam zawodnik podwyższył w połowie pierwszej tercji na 2:0.

64 sekundy przed końcem pierwszej części Szymona Gąsińskiego pokonał Llorenc Gomez, który w piętnastej minucie gry doprowadził również do wyrównania. Polacy ponownie znaleźli się na prowadzeniu, dzięki bramce Filipa Gaca, który kilkanaście sekund wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego, ale wywalczył rzut rożny.

Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu wyrównał Daniel Pajon. Po trzech odsłonach było 3:3. W liczącej trzy minuty dogrywce bramki nie padły i rozegrano rzuty karne. W nich po ośmiu seriach wygrali zawodnicy z Polski 7:6. Jako ostatni do piłki podszedł bramkarz Francisco Donaire, który przestrzelił.

W sobotę Biało-Czerwoni zmierzą się w Nazare z obrońcami tytułu, zwycięzcami Europejskiej Ligi Beach Soccera 2016 - Ukraińcami. W niedzielę ich przeciwnikami będą Grecy.

Polska - Hiszpania 3:3 po trzech tercjach i dogrywce (2:1, 1:1, 0:1, 0:0), 7:6 po karnych
Gole: Jakub Jesionowski (2. i 6. minuta), Filip Gac (17.) - Llorenc Gomez (11. i 15.), Daniel Pajon (31.)
Rzuty karne: Filip Gac 1:0, Llorenc Gomez 1:1, Karim Madani 1:1 (obronił Francisco Dona), Jose Cintas 1:1 (obronił Szymon Gąsiński), Jakub Jesionowski 2:1, Antonio Mayor 2:2, Witold Ziober 3:2, Salavador Ardil Chiky 3:3, Piotr Klepczarek 4:3, Riduan Dris 4:4, Dominik Depta 5:4, Daniel Pajon 5:5, Szymon Gąsiński 6:5,  Eduard Suarez Molina 6:6, Paweł Friszkemut 7:6, Francisco Donaire 7:6 (przestrzelił).

Wyjściowy skład Polaków: Szymon Gąsiński, Konrad Kubiak, Paweł Friszkemut, Witold Ziober, Jakub Jesionowski.
Zmiennicy: Dariusz Słowiński, Filip Gac, Karim Madani, Dominik Depta, Piotr Klepczarek.

Wyjściowy skład Hiszpanów: Francisco Donaire, Eduard Suarez, Antonio Mayor, Llorenc Gomez, Jose Cintas.
Zmiennicy: Cristian Mendez, Riduan Dris, Daniel Pajon, Salavador Ardil Chiky, Javier Torres.