Wejście smoka Dźwigały. Zobacz bramkę Polaka [WIDEO]

Adam Dźwigała doczekał się drugiego trafienia w tym sezonie. Piłkarz FC St. Pauli wszedł z ławki i przypieczętował zwycięstwo nad Fortuną Duesseldorf (2:0).

Rafał Szymański
gol Adama Dźwigały WP SportoweFakty / Viaplay / Na zdjęciu: gol Adama Dźwigały
W zasadzie to był mecz o pietruszkę. Polacy rozpoczęli spotkanie na ławce rezerwowych, ale trener gości musiał przeprowadzić zmianę już w 14. minucie. Jakub Piotrowski zastąpił kontuzjowanego Christopha Klarera.

Po przerwie FC St. Pauli wrzuciło wyższy bieg. Marcel Hartel trafił do siatki po asyście Etienne'a Amenyido i dał radość miejscowym kibicom.

Kilkadziesiąt sekund po bramce na murawie zameldował się Adam Dźwigała, który wszedł za Philippa Ziereisa. Środkowy obrońca dostał szansę od trenera i jej nie zmarnował.

Gospodarze podwoili swoje prowadzenie w 83. minucie. Z narożnika boiska dośrodkował Hartel, a Dźwigała najwyżej wyskoczył do piłki i pokonał bramkarza Fortuny Duesseldorf. Nie zmieniła się sytuacja w tabeli 2. Bundesligi. Ostatecznie FC St. Pauli uplasowało się na piątym miejscu.

Dźwigała zakończył 21 spotkaniami i dwoma bramkami na koncie. Wiele wskazuje na to, że był to ostatni występ 26-latka w barwach "Piratów". Umowa zawodnika obowiązuje tylko do końca czerwca.

FC St. Pauli - Fortuna Duesseldorf 2:0 (0:0)
1:0 - Marcel Hartel 65'
2:0 - Adam Dźwigała 83'

Źródło: Viaplay